قیمت سبد حصیری سوغات شمال

مثلا شهر خوزستان در جنوب کشور بیشتر از شهرهای دیگر حصیر بافی انجام می دهند چون نخل های زیادی دارد. این هنر دستی طرفداران زیادی بین مردم دارد و از آن در تزئین خانه های خود زیاد استفاده می کنند.البته این حصیر ها کاربرد های زیادی هم دارند مثل سبد خرید، سطل زباله، زیر قابلمه و…

قیمت سبد حصیری سوغات شمال

سبد های حصیری یکی از آن محصولات پر طرفدار است که در سایت آراد برندینگ موجود است و  علاوه بر زیبایی، به وسایل خانه نظم بیشتری می دهد یا طبق آخرین مد روز از صندلی های سه پایه که دارای نشیمن حصیری می باشد بسیار زیاد استفاده می کنند. شما می توانید برای پذیرایی از میهمان های خود میوه ها را داخل سبد حصیری بچینید. می توانید در تزئین دیوار های خانه خود از دیوارکوب های حصیری استفاده کنید و دکوراسیون بوهو داشته باشید.

برای این که وسایل حصیری شما بیشتر عمر کند باید در نگهداری آن کمی وسواس به خرج دهید مثلا آن را در معرض نور خورشید قرار ندهید، از شوینده های قوی استفاده نکنید و سعی کنید هر چند وقت یک بار آن ها را با روغن مخصوص جلا دهید. با رعایت کردن نکاتی که گفته شد برای مدت طولانی می توانید از آن ها استفاده کنید.

سبد حصیری سوغات شمال

از آن جا که بافت سبد های حصیری در شمال هم رواج دارد می توان به عنوان سوغات شمال نام برد. در شمال ایران حصیر بافی به دو روش انجام می شود؛ حصیر بافی با دست و حصیر بافی با دستگاه.

در روش حصیر بافی با دست، حصیر را با استفاده از دست و چاقو می بافند. در روش حصیر بافی با دستگاه، بافت حصیر ها بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود.

بافندگان، برای بافت این محصول نی هایی که در کنار رودخانه ها می رویند را برداشت کرده و با استفاده از داس یا چاقو اضافه آن ها را می زنند و به وسیله دست نی ها را به هم می بافند.

قیمت سبد حصیری سوغات شمال

جالب است بدانید روش بافت سبد حصیری سوغات شمال در مناطق مختلف ایران متفاوت است که باعث شده تنوع بسیار زیادی در این محصولات باشد. مثلا در مناطق شمالی از گیاهانی مانند سوف، کنف و گالی استفاده می کنند. سوف نوعی نی می باشد که در مرداب ها وجود دارد و دارای نی های سوزنی توپری است. گالی در مکان های باتلاقی رشد می کند و به هیچ مراقبتی نیاز ندارد در اصل گیاه خودرویی است.

کنف هم گیاهی است که فقط در حصیر بافی مورد استفاده قرار می گیرد و زمان مناسب استفاده از آن وقتی است که برگ ها و ساقه هایش زرد شده باشد. از تمام این گیاهان در حصیر بافی استفاده می کنند و نتیجه کار به ذوق و هنر بافنده برمی گردد. به دلیل اینکه در ساخت این حصیرها از گیاهان طبیعی استفاده شده نگهداری از آن هم اهمیت دارد.به طوری که از آن باید در برابر حرارت، آتش، اشیاء تیز مانند چاقو و نظیر این ها محافظت کرد.

قیمت سبد حصیری

سبد های حصیری به دلیل تنوع بسیار بالا در اندازه و طرح های مختلفی که دارند کاربرد های زیادی هم دارند و از جا به حایی وسایل گرفته تا میوه سبزیجات به کمک ما می آیند. سبد های حصیری به دلیل اینکه در کار های مختلفی میتوان استفاده کرد مصارف زیادی هم برای این سبد ها میتوان نام برد دقیقا به همین خاطر است که به شما پیشنهاد میکنیم این سبد هارا به شکل عمده خریداری کنید چون سبد های حصیری به دلیل قیمت مناسبی که دارند فروش خوبی نیز خواهند داشت.

قیمت سبد حصیری سوغات شمال

جالب است بدانید در رابطه با قیمت سبد حصیری تنوع زیادی در بازار داریم و این سبد ها گاها با قیمت های نجومی در سایت ها به فروش میرسند ما به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از خرید سبد حصیری ابتدا قیمت هارا در سایت ها و فروشگاه های دیگر مقایسه و بعد اقدام به خرید کنید به عنوان مثال این سبد ها و یا دیگر محصولات حصیری در بعضی از استان های کشور به علت فراوانی تولید و نبود واسطه ها قیمت های پایین تری نسبت به دیگر نقاط یا فروشگاه ها دارند.
یکی از استان هایی که در آن به صورت گسترده ای هنر حصیر بافی وجود دارد استان گیلان است ، مردم هنرمند این استان از سالها قبل به این هنر معروفند تا حدی که محصولات حصیر بافی شده مانند سبد از سوغاتی های این استان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا