ردکردن این

۱۳ نکته کاربردی برای کاهش هزینه‌ها و پس‌انداز بیشتر

در بسیاری از اوقات سخت‌ترین مرحله پس‌انداز کردن، شرع کردن آن است. بیشتر ما فکر می‌کنیم برای شروع این کار شرایط مالی یا سبک‌ زندگی خاصی نیاز است. این فکر باعث می‌شود که مدام این کار را عقب بیندازیم و آن را شروع نکنیم. اما حقیقت این است که آن شرایط رویایی تا زمانی که صرفه‌جویی و پس‌انداز کردن را شروع نکنیم، فراهم نمی‌شود.

مجله فناوری تلفن همراه – با اینکه صرفه‌جویی مالی و مدیریت سرمایه بیش از هر چیز به شرایط اقتصادی جامعه ارتباط پیدا می‌کند اما با رعایت یکسری از نکته‌ها و ترفندها می‌توان بخشی از هزینه‌ها را به شکلی کاهش داد تا در پایان ماه یا سال پس‌انداز قابل توجهی داشته باشیم.

در این مطلب راهکارهای ساده‌ای را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها و پس‌انداز کردن، از آن‌ها بهره ببرید.

ثبت و نظارت بر هزینه‌ها

اولین قدم برای شروع یک پس‌انداز درست و اصولی این است که هزینه‌‌های خود را ثبت کنیم و هر ماه جزئیات مربوطه و بخش‌های کم‌خرج و پرخرج را بررسی کنیم. اپلیکیشن‌های مالی و بانکی امروزه این کار را به طور خودکار برای ما انجام می‌دهند. مثلا در اپلیکیشن بلوبانک قابلیتی به نام بلوچارت وجود دارد که گزارش‌های مالی ماهانه و سالانه را ارائه می‌دهد. در منوی «صورتحساب» اپلیکیشن بلوبانک جزئیات هر تراکنش و دسته‌بندی‌های مربوط به آن قابل مشاهده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانیم هزینه‌ها و درآمدهای ماهانه خود را به راحتی مدیریت کنیم. همچنین می‌توانیم تراکنش‌های خود را در دسته‌بندی‌های مختلف قرار دهیم و در صورت نیاز یادداشتی برای آن‌ها بنویسیم. با انجام این کارها می‌توانیم هزینه‌های ثابت و متغیر خود را شناسایی و تفکیک کنیم و با برنامه‌ای هوشمند، هزینه‌های متغیر خود را کاهش دهیم.

پس‌انداز خودکار

اگر قصد پس‌انداز به شکل روزانه دارید و هر بار آن را فراموش می‌کنید، می‌توانید از ابزارهای هوشمندی بهره ببرید که به طور خودکار و با اجازه قبلی، پولی را در یکی از حساب‌های ما ذخیره می‌کند. برای عملی کردن این تصمیم، کافیست به سراغ بخش «بلوباکس» اپلیکیشن بلوبانک بروید و از قابلیت‌های آن استفاده کنید. بلوباکس مثل یک قلک برای شما عمل می‌کند. به اینصورت که با ساختن باکس‌های مختلف در اپلیکیشن بلوبانک می‌توانید مبلغی را در زمان‌های مختلف، برای پس‌انداز در آن ذخیره کنید. پس از ساختن باکس، قابلیتی به نام «رُند» را مشاهده خواهید کرد که به طور خودکار مبالغ خرید روزانه را به سمت بالا رند می‌کند تا مقدار اضافه به عنوان پس‌انداز ذخیره شود.

تعیین اهداف پس‌انداز

مشخص کردن اهداف ما از پس‌انداز کردن پولمان، انگیزه لازم برای ادامه دادن این کار را به ما می‌دهد. این اهداف می‌توانند بلند مدت یا کوتاه مدت باشند. بلوباکس در این زمینه هم به کمک ما می‌آید. می‌توانیم برای بلوباکس‌‌های خود هدف‌گذاری کنیم و در صورت رسیدن به هدف هر باکس برای استفاده از آن تصمیم بگیریم.

پرداخت به موقع قبوض

دیر پرداخت کردن قبوض و فراموش کردن پیاپی آن، می‌تواند دردسر و هزینه‌هایی مثل‌ قطع موقت خدمات را در پی داشته باشد. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توان از خدمات هوشمند پرداخت خودکار اپلیکیشن‌هایی مثل بلوبانک استفاده کرد. کافیست اطلاعات قبوض خود را در بلوبانک ثبت کنیم و سقفی برای پرداخت قبوض تعریف کنیم. بعد از انجام این مراحل هر وقت قبضی برای ما بیاید به طور خودکار و به ‌موقع پرداخت می‌شود.

انجام خرید‌های آنلاین با تخفیفات شگفت‌انگیز

بیشتر سایت‌های فروشگاهی برای افزایش فروش خود تخفیفات شگفت‌انگیز را به بهانه‌های مختلف روی اجناس خود می‌گذارند. اگر اهل خرید کردن آنلاین باشیم می‌توانیم در این تخفیفات خرید‌های خود را انجام دهیم و مبلغ اضافی آن را پس‌انداز کنیم.

تخفیفات لحظه‌ای

طی سال‌های اخیر پلتفرم‌ها و وبسایت‌هایی راه‌اندازی شده که با ارائه سرویس‌ها و راهکارهای مختلف، هزینه‌ خریدهای روزانه کاربران خود را کاهش می‌دهند. باشگاه مشتریان «بامن» یکی از این پلتفرم‌هاست که به دو روش «تخفیف در لحظه» و «دریافت امتیاز» ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های روازنه افراد، قدرت خرید کاربرانش را افزایش می‌دهد.

برای استفاده از تخفیف لحظه‌ای کافیست با کارت بلوبانک خود از فروشگاه‌های منتخب و طرف قرارداد باشگاه مشتریان «بامن» خرید کنید. فهرست فروشگاه‌ها از طریق گزینه «پاداش» اپلیکیشن بلوبانک قابل مشاهده است و به راحتی می‌توانید فروشگاه‌ نزدیک به خود را پیدا کنید.

اجتناب از هزینه‌های کوچک اضافه

شاید هزینه‌هایی مانند کارمزدهای بانکی به نظر کم باشند اما اگر سعی کنیم آن‌ها را حذف کنیم می‌توانیم پس‌انداز خوبی داشته باشیم. اتفاقی که برای کاربران بلوبانک رخ داده و این دسته از افراد خدماتی مثل باز کردن حساب، ارسال کارت بانکی و پیامک اطلاع‌رسانی را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ و کارمزدی دریافت می‌کنند. می‌توانیم با این روش از هزینه‌های کوچک اضافه خود بکاهیم.

شناخت محرک‌های خرج کردن خود

همه ما بازارها، فروشگاه‌ها، سایت‌‌های فروش و صفحات مجازی داریم که با دیدن آن‌ها نمی‌توانیم جلوی خود را بگیریم و حتماً باید از آن‌‌ها خرید کنیم. این موارد برای هرکسی متفاوت است. خوب است این محرک‌ها را بشناسیم و سعی کنیم کمتر در معرض آن‌ها قرار بگیریم تا از خرید‌های غیرضروری جلوگیری کنیم. برای این کار می‌توانید از ویژگی تعیین «هدف» سرویس بلوباکس اپلیکیشن بلوبانک بهره بگیرید و فهرستی از اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را طراحی کنید. قابلیت تعیین «هدف» به بخش بلوباکس اضافه شده تا به راحتی بتوانید برای هر باکس، هدف مشخصی را تعیین کنید و مدیریت بهتری بر روی میزان پس‌انداز خود داشته باشید. با داشتن یک هدف مشخص می‌توانید آن را روزانه یا هفتگی و ماهانه بررسی کنید و میزان تحقق آن را به طور دائم زیرنظر داشته باشید.

شروع سرمایه‌گذاری

بخشی از پول خود را برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کنار بگذاریم. این سرمایه‌گذاری متناسب با پول ما می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مانند بازار سرمایه، سپرده‌گذاری در بانک‌ها، املاک و … صورت گیرد.

خرید در حراج‌های فصلی

بهترین زمان برای خرید، وقتی است که فروشگاه‌ها، به دلیل نزدیک شدن به پایان فصل، اجناس خود را با تخفیفات خوب می‌فروشند. با برنامه‌ریزی دقیق می‌توانیم از این حراج‌ها استفاده کنیم و تا حد زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنیم.

کاهش قبض تلفن

صورتحساب یا قبض تلفن همراه یکی از مواردی است که چندان به آن توجه نمی‌کنیم ولی بخشی از هزینه‌های ما را شامل می‌شود. برای کاهش هزینه تلفن خود می‌توانیم مکالمات را کوتاه‌تر کنیم، در صورت امکان قرار ملاقاتی را با دوستان و نزدیکان خود هماهنگ کنیم و یا حتی از تماس‌ با برنامه‌های اینترنتی به عنوان روشی جایگزین استفاده کنیم.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی

در بسیاری از مواقع می‌توانیم به راحتی از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به مقصدمان استفاده کنیم. با انجام این کار استهلاک ماشین کمتر می‌شود و هزینه‌های آن پایین می‌آید.

ورزش کردن در خانه به جای رفتن به باشگاه

امروزه اپلیکیشن‌‌های مخصوص ورزش کردن بسیاری وجود دارد که با نصب آن‌ها روی گوشی خود می‌توانیم بدون صرف هزینه اضافی در منزل ورزش کنیم.

راهکارهای معرفی شده به شما کمک می‌کند تا در پایان ماه و فصل بخشی از هزینه‌های خود را کاهش داده و مبلغ قابل توجهی را پس‌انداز کنید.

اشتراک‌گذاری:

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

192-192-263-min
خواندنی
ساها در جمع ۵ ایرلاین برتر کشور با کمترین تاخیر در پروازها
بازدید رئیس پلیس راهور فراجا از محدوده نقاط حادثه خیز در غرب استان تهران و هماهنگی با سازمان راهداری جهت رفع آن نقاط
پلیس راهور با مردم و در کنار مردم برای امنیت بیشتر
بازدید رئیس پلیس راهورفراجا از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران /لزوم تقلیل سن معافیت معاینه فنی خودرو به ۲ سال
بازدید رییس پلیس راهور فراجا از محورهای شرق استان تهران
بهترین گوشی‌های سری ردمی شیائومی برای خرید در زمستان 1402
مزایا و معایب گوشی‌های هوشمند شیائومی
تاکید بر نقش چشمگیر تبلیغات در رشد صنایع فرهنگی و خلاق
بهترین گوشی‌های هوشمند اقتصادی سامسونگ در پاییز 1402
تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را چطور متوجه شویم؟
راه‌اندازی مرکز نوآوری پزشکی در کشور با مشارکت همراه اول
دسته بازی کامپیوتر را چگونه به موبایل اندروید متصل کنیم؟
مدیر کل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان خراسان رضوی معرفی شد
وی پی ان VPN چیست؛ نحوه کار آن به چه صورت است؟
دیوار و شیپور ضوابط آگهی های مسکن را پذیرفتند
ترفندهای افزایش سرعت اینترنت موبایل و کامپیوتر
بهترین موزیک پلیرهای اندروید ۲۰۲۳
بهترین بازی‌ های آیفون
آغاز ثبت‌نام مقطع کاردانی و کارشناسی مرکز علمی کاربردی رجا برای ترم تحصیلی جدید
آموزش دائمی کردن خط همراه اول
حضور استارتاپ ایرانی در جیتکس مراکش
تعداد مشترکان تلفن همراه از ۱۴۸ میلیون نفر عبور کرد
چند راه ساده برای اسکرین شات در سکرت چت تلگرام
آموزش روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام
مسئولیت اجتماعی؛ نقش مردم و تکلیفِ مسئولان
کتاب «ارتباطات بین‌المللی؛ بنیان‌ها و چالش‌ها» منتشر شد
بستن تبلیغات پیامکی همراه اول و ایرانسل
معرفی گوشی های اقتصادی زیر 5 میلیون تومان
15 روش برای افزایش سرعت موبایل
تشخیص گوشی آیفون تعمیر شده
۹ توصیه برای تقویت امنیت در تلگرام
ارز نیمایی ترفند سوءاستفاده گران برای انحصاری شدن عرضه و فروش موبایل
چگونه شماره مجازی بسازیم؟
ضرورت بازسازی ظرفیت‌های رسانه‌ای انقلاب
چگونه دستگاه‌های اندرویدی را روت کنیم؟
آیا برگرداندن چت ها و پیام های پاک شده تلگرام امکان‌پذیر است؟
نقل فرصتی برای شروع دوباره و هوشمندانه
مأمور رساندن شما به سرزمین ثروت انتخاب شد
کلاس هایی که برای موفقیت شرکت کردم
فکری که از من یک ثروتمند ساخت
زمان را تلف نکنید و با چیپس میوه آغاز کنید
با یاری کردن دیگران به موفقیت رسیدم
با این روش میلیونری خودساخته شدم
با استراتژی نیروی محرک ثروت را روشن کنید
فقط با رعایت یک اصل جذاب پولدار شدم
شبکه‌های اجتماعی
پربیننده‌ترین
دسته‌بندی‌ها
تبلیغات متنی
پیشنهاد سردبیر