با شکلات ثروت را برای خود شیرین کردم

شکلات پسته ای

یکی از بزرگ‌ترین  شرکت‌های شکلات‌سازی دنیا که شکلات‌های محبوبی را تولید می‌کند، شرکت نستله است. علاوه بر شکلات پرطرفدار شکلات پسته ای، شکلات‌های کیت کت، اسمارتیز و بسیاری از شکلات‌های دیگر نیز محصول این شرکت هستند. شکلات داماک به‌خاطر طعم و مزه‌ی خاص خود بسیار پرفروش است و این شکلات به خاطر وجود پسته، دارای خواص زیادی هم هست. در سال ۱۸۶۶ داروسازی به نام هنری نستله در شهر ووه، سوئیس، با به‌کارگیری ترکیبات مختلف شیر گاو، آرد و شکر، غذای جایگزینی را برای نوزادانی که از شیر مادر محروم بودند، فراهم کرد. او تولید این محصول جدید را با نام “لاکتوز فارینا نستله” در سال ۱۸۶۶ شروع کرد.

از سوی دیگر، یک سال بعد، در ۱۸۶۷ دو برادر آمریکایی به نام‌های چارلز و جورج پیج که به‌عنوان سفیرهای ایالات متحده آمریکا در سوئیس فعالیت می‌کردند، اقدام به راه‌اندازی شرکت آنگلو – سوئیس کاندنس میلک در شهر شم، سوئیس نمودند.

هنری نستله در سال ۱۸۷۵ بازنشسته شد و از مدیریت شرکت کنار رفت و سهامش در شرکت را نیز واگذار کرد. شرکت نستله تحت مدیریت جدید، در سال ۱۸۷۷ شروع به مشارکت با شرکت آنگلو -سوئیس کاندنس میلک نمود.

سرانجام در سال ۱۹۰۵ دو شرکت نستله و آنگلو – سوئیس کاندنس میلک با هم ادغام شدند و شرکت جدید تحت نام نستله فعالیتش را آغاز کرد.

با شکلات ثروت را برای خود شیرین کردم

شکلات تلخ

شکلات تلخ ، به شکلاتی گفته می شود که میزان کاکائو اضافه شده به آن بسته به میزان ماده خشک تا 75درصد رسیده و میزان شکر آن بسیار کم است؛ به این معنا که اصل عمده مخلوط اولیه شکلات ، کاکائوست. شکلات تلخ یا سیاه از نوع 20 درصدی آغاز می شود. این نوع شکلات خیلی تلخ و رنگ آن هم خیلی تیره نیست.شکلات تلخ با چی و چجوری بخوریم؟ شکلات تلخ از جمله پرطرفدارترین مواد خوراکی در سرتاسر جهان است. شکلات انواع مختلفی دارد و با توجه به محبوبیت و داشتن طعم مطلوب فرآورده های مخلفی از این ماده خوشمزه تولید شده است. شکلات تلخ از جمله مفیدترین مواد خوراکی به شمار می آید که اگر در زمان مناسب مصرف شود ، فواید بسیاری خواهد داشت.

با شکلات ثروت را برای خود شیرین کردم

شکلات تخته ای

شکلات تخته ای علاوه بر طعم فوق العاده خواص بسیار داشته و از مواد غذایی انرژی زا محسوب می شود. در گذشته از شکلات در انواع نوشیدنی استفاده می شد اما امروزه با توجه به تنوع شکلات، نه تنها موارد استفاده از شکلات بیشتر شده، بلکه مصرف آن نیز افزایش یافته است. شکل های مختلف شکلات گاه کابرد آن را نیز بیشتر می کند. یکی از پرکاربردترین انواع شکلات، شکلات تخته ای است. شکلات تخته ای که با نام شکلات موزاییکی نیز شناخته می شود، یکی از انواع شکلات است که اغلب برای تزیین انواع کیک و شیرینی از آن استفاده می شود. در این مقاله با شکلات تخته ای و کاربرد آن آشنا شوید.

با شکلات ثروت را برای خود شیرین کردم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا