کسب تجربه در حوزه ایزوگام من را به یک کارآفرین تبدیل کرد

ایزوگام باران

از شرکتهایی که ایزوگام 4 میل را تولید می کند شرکت ایزوگام باران پاسارگاد حفاظ است که محصولات قابل قبولی را در کشور عرضه نموده است.

خوب است بدانید که یکی از مواردی که باعث استحکام ایزوگام می شود الیاف است که بر اساس نوع طبیعی و یا مصنوعی آن، هم تاثیر در قیمت ایزوگام گذاشته و هم در ماندگاری محصول دارد.

جالب است بدانید که قبل از استفاده از ایزوگام از مواد دیگری جهت عایق کردن استفاده می شد که با ورود و معرفی ایزوگام به جهان شاهد تحولی در صنعت عایق سازی ساختمانها بودیم.

مزایای این محصول نسبت به دیگر محصولات نصب آسان و سریع، وزن کمتر، عدم نیاز به برف روبی بعد از بارش برف، مقاومت در برابر اشعه های UV و فرابنفش خورشید، مقاومت در برابر فشار پانچ استاتیکی و هیدرو استاتیکی، عدم نفوذ آب و رطوبت به داخل آن و از همه مهم ترین هزینه ی کمتر و عمر بشتر می باشد.

کسب تجربه در حوزه ایزوگام من را به یک کارآفرین تبدیل کرد

ایزوگام پشت بام

از نظر استحکام ایزوگام پشت بام به تک لایه و دو لایه تقسیم می شود که باید بدانیم هر کدام را برای سقف بکار می برید یا زمین که هر کدام نسبت به مقاومتشان متفاوت می باشد. از تک لایه بیشتر برای گرفتن ناصافیها ی سطح مورد استفاده قرار می گیرد و دو لایه برای مکانهایی که رطوبتی و دارای نم فراوانی می باشد زیرا استحکام بیشتری دارد.

اگر دقت کنید می بیند که هیچ کدام از عایق رطوبتی جایگزین خوبی برای ایزوگام سقف نخواهند بود. برخی از ایزوگامها دارای پوششی آلمینیومی هستند که در مقابل حرارت و نور خورشید و اثرات جانبی مقاوم هستند.

برای نصب ایزوگام نیاز به مهارت هست و باید طبق اصول انجام گیرد زیرا گاهی اوقات برای زدن ایزوگام باید به زمینی که قرار است ایزوگام روی آن نصب شود دقت کرد زیرا اگر در زیر آن سیمان خیسی که بکار می رود برای نصب دارای پستی و بلندی باشد نصب آن به خوبی صورت نگرفته و به مرور زمان به علت باز بودن و خرابی نم خواهد داد. برای نصب ایزوگام روی سیمان خیس باید به چند نکته دقت کرد مثلا نباید سیمان خیس و یا کاملا خشک باشد باید زمان مناسبی نصب شود.

کسب تجربه در حوزه ایزوگام من را به یک کارآفرین تبدیل کرد

ایزوگام

ایزوگام یک پوشش مقاوم است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده و با استفاده از گرما بر بستر بام و مکان مورد نظر نصب و چسبانده می‌شود و از ایزوگام برای عایق کردن سطوح مختلفی همچون پی، دیواره، کف و بام ساختمان‌ها و استخرها برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت استفاده می شود و قابل ذکر است عمر ایزوگام کیفیت خوب به ‌طور متوسط ۱۵ سال است.

ایزوگام چه تک لایه، چه دولایه، ممکن است باروکش آلومینیومی یا بدون روکش باشد اگر قصد دارید سطوحی مثل پشت ‌بام را ایزوگام کنید که در برابر تابش مستقیم نور خورشید و گرما قرار دارد، بهتر است از ایزوگام با روکش آلومینیوم یا اصطلاحاً ایزوگام فویل دار استفاده کنید و اگر قصدتان عایق ‌کاری پی ساختمان یا دیواره و کف سرویس‌های بهداشتی است، از نوع بدون روکش یا اصطلاحاً ایزوگام ساده استفاده کنید تا اقتصادی‌تر باشد.

کسب تجربه در حوزه ایزوگام من را به یک کارآفرین تبدیل کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا