با یادگیری مهارت پس انداز به درصد زیادی از سود رسیدم

حصیر

در این مقاله قصد داریم تا درخصوص فروش حصیر سنتی در تبریز مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید با کسب این اطلاعات شناختی بیشتری نسبت به این محصولات پیدا کنید و در نتیجه خرید با کیفیتی را داشته باشید اگر به دنبال کسب اطلاعات کاربردی در این زمینه هستید حتما تا اخر مقاله با ما همراه باشید. تبریز یکی از شهرهای با قدمت بالا نزد ایرانیان می باشد که ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد از این رو محصولات و سوغاتهایی که به صورت دستی توسط هنرمندان این منطقه  تولید می شود نیز از ارزش بالایی برخورد دار است که یکی از این  تولیدات حصیر سنتی می باشد و در میان افراد جامعه از محبوبیت نسبتا بالایی برخوردار است به طوری که سالانه مقادیر بسیاری از مسافرین که به این شهر سفر می کنند از حصیرهای سنتی خریداری می کنند.

با یادگیری مهارت پس انداز به درصد زیادی از سود رسیدم

حصیر ایرانی

حصیر ایرانی سنتی در گذشته زینت بخش اکثر پنجره ها و بالکن های خانه های باصفای قدیمی بود و جلوی ورود نور شدید و حرارت آفتاب، و حتی بسیاری از حشرات را به خانه ها می گرفتند اما با مدرن شدن زندگی های شهری دیگر بساط حصیر بافی ها و حصیر فروشی ها در شهرها کم رونق شد و امروزه در کلان شهرهایی مانند تهران، تعداد انگشت شماری ازین قبیل میتوان یافت. اشتغالزایی برای حصیر بافان تنها در صورتی رخ می دهد که محصول آنها برای فروش تقاضا داشته باشد و این افزایش تقاضا فقط با صادرات حصیر امکان پذیر میشود. ساخت حصیر با دست در مناطق مختلف ایران بسته به نوع مواد خام در دسترس با یکدیگر متفاوت است. برای نمونه در در نوار جنوبی ایران از الیاف نخل خرما و در نوار شمالی ایران از ساقه های برنج و گندم استفاده می‌شود.

با یادگیری مهارت پس انداز به درصد زیادی از سود رسیدم

حصیر بالکن

از صنایع دستی بسیار زیبا و منحصر به فرد حصیر بافی است که انواع مختلف مثل زیرانداز حصیر بالکن است که بهترین قیمت های روز را برای خرید و فروش عمده دارد.این هنر اصیل ایرانی قدمت بسیاری دارد و شغل بیشتر مردم روستا وعشایر است با توجه به تولید مختلف و گوناگون قیمت خرید و فروش آن هم تغییر می کند این محصولات درکل بازار قابل قبولی دارند و مردم برای استفاده و تزئین منازل خود از تولیدات حصیری کمک می گیرند. تنوع و زیبایی درخلق این صنایع دستی باعث شده که آوازه و شهرت آن به خارج از مرز های ایران برود و در بحث صادرات هم کمی پیشرفت داشته باشیم هر چند نسبت به زحمتی که حصیربافان برای تولید محصول خود می کنند.

با یادگیری مهارت پس انداز به درصد زیادی از سود رسیدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا