بدون استفاده از ترفند و دوره به ثروت رسیدم

اکسید گرافن

طرز ساخت اکسید گرافن دارای چند مرحله است که در ادامه توضیح میدهیم. برای ساخت این ماده ابتدا اسید فسفوریک را بااسید سولفوریک ترکیب می کنیم تا یک محلول حاصل شود. پس از گذشت مدتی پودر گرافن به محلول اضافه می کنیم و به مدت 15 دقیقه به خوبی هم می زنیم. این کار را تا جایی ادامه میدهیم که یک مخلوط همگن ایجاد شود.

بعد از این مرحله پرمنگنات پتاسیم را به آرامی و به صورتی که مخلوط در حال هم زدن باشد به محلول اضافه میکنیم. با اضافه شدن این ماده رنگ مخلوط سبز رنگ میشود. سپس مخلوط را به مدت 72 ساعت رها میکنیم و بعد از گذشت این مدت آب اکسیژنه را به داخل آن میریزیم تا عمل اکسیداسیون را متوقف کنیم. بعد از این مراحل دمای محلول را افزایش میدهیم و برای کنترل کردن دما از یخ استفاده میکنیم. پس از گذشت نیم ساعت رنگ مخلوط ما طلائی رنگ میشود که میتوان آن را 4 بار با HCL و دو بار با آب مقطر شست. سپس این مخلوط را برای گرفتن اسیدهای اضافی وارد سانتریفیوژ میکنند و بعد کامل شدن این مراحل اکسید گرافن ما آماده است.

بدون استفاده از ترفند و دوره به ثروت رسیدم

اکسید منگنز

از انواع اکسید منگنز می توان به منگوزیت، بیرنزیت و منگنیت اشاره کرد، کاملا بدیهی است که  بیش از یک اکسید منگنز وجود دارد اما متداولترین و رایج ترین استحاله ها عبارتند از منگنز اکسید و دی اکسید منگنز. پودر قهوه ای و تیره زنگ بسیار ریز متشکل از ذرات منگنز دی اکسید به قطر 40 تا 60 نانومتر می باشد، این نانو مواد با کاربردهای مختلف در صنایع و پژوهش استفاده می شود و در طیف بسیار گسترده ای از اهداف تجاری و دانشگاهی به کار گرفته می شود.

برای شناخت منگنز اکسید و اینکه بدانیم منگنز اکسید چیست، باید به انواع آن اشراف کامل داشته باشیم. از کاربردهای این محصول می توان علاوه بر فیلتر تصفیه آب، می توان ساخت باتریها، قوطیهای نوشیدنی، کشنده حشرات کشاورزی و نابود کننده قارچها و مدارهای الکتریکی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

بدون استفاده از ترفند و دوره به ثروت رسیدم

اکسید روی

عنصر اکسید روی نقش به سازی در سلامتی موجودات زنده اعم از انسان ها، حیوانات وگیاهان دارد. در خوراک پرندگان و دام ها این ماده استفاده می شود زیرا در رشد و پروراندن حیوانات و طیور موثر است و در افزایش تخمک گذاری آنها تاثیرگذار است. مشکلات کمبود روی در صنعت کشاورزی و تاثیرآن بر روی سلامت گیاهان و افزایش رشد محصولات موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنند و این ترکیب برای گیاهان لازم است و اگر نباشد مقاومت گیاهان در برابر آفت ها کم می شود.

کیفیت محصولات پایین می آید؛ محصولاتی که به نسبت بقیه محصولات کشاورزی روی کمتری درآن ها وجود داشته، مانند ذرت، مرکبات و انگور. جالب اینجاست که در کودی که برای گیاهان استفاده می شود هم اکسید روی استفاده شده که باعث بزرگ شدن برگ ها، سفت شدن ساقه گیاهان و رشد قدی آنها شده است و از سرما زدگی هم نگهداری می شوند.

بدون استفاده از ترفند و دوره به ثروت رسیدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا