درآمد میلیاردی خود را از کجا آوردم؟

الياف اكريليك

ازاصلی ترین ویژگی های الياف اكريليك نرم وسبک بودن آن است؛ رنگ پذیری زیاد، استحکام زیاد، مقاومت زیاد در برابر نور خورشید و پاره شدن دارد و دارای خواص آنتی استاتیک، جلای زیاد، خاصیت ارتجاعی بالا، قابلیت شستشو و کیفیت بالا دارد که برای ساخت سایبان از آن استفاده می شود و در اثر نور خورشید دچار پوسیدگی نمی شود.

اصلی ترین موادی که برای تولید این الیاف نیاز است کربید کلسیم و آب می باشد؛ ماده اصلی تشکیل دهنده آن یک ماده پتروشیمیایی به نام اکریلو نیتریل می باشد. نخ مصنوعی اکریلیک در صنعت نساجی ایران و جهان کاربرد ویژه ای دارد که نسبت به سایر الیاف مصنوعی لطافت و نرمی بیشتری دارد و در برابر حرارت غیر مستقیم مقاوم اند. رنگ های آن بسیار جذاب است و برای کودکان و سالمندان حساسیت ایجاد نمی کند. به علت مقاومت زیاد درحین تولید و بافت فرش کمتر دچار پارگی می شود و به دلیل الاستیک بودن، عدم حساسیت و دوام زیاد، گرم بودن برای تولید جوراب ولباس ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

درآمد میلیاردی خود را از کجا آوردم؟

الیاف طبیعی

قدرت جذب بالا الیاف طبیعی که برای تولید حوله ها و ملحفه ها نیاز به الیافی می باشد که دارای جذب بالایی می باشند به همین واسطه از الیاف طبیعی که دارای قدرت جذاب بالایی می باشند برای تولید این محصولات استفاده فراوانی می شود. مقاومت یا دوام بالا و همانطور که می دانید الیاف  طبیعی از مواد طبیعی تولید می شود، در الیاف طبیعی هیچ نوع مواد شیمیایی وجود ندارد و ماده ای به نام سلولز در این نوع از الیاف وجود دارد که همین سلولز باعث دوام و مقاومت بالای این الیاف شده است و به همین خاطر محصولاتی که در بالا گفته شد از این نوع الیاف تهیه می شوند‌. عدم مضر بودن برای محیط زیست که در مطالب بالا گفته شد که الیاف طبیعی برای محیط زیست ضرری ندارد آن هم به دلیل اینکه چون از خود طبیعیت  و مواد طبیعی گرفته شده و تولید می شود.

درآمد میلیاردی خود را از کجا آوردم؟

الیاف نایلون

نخ مصنوعی یا الیاف نایلون یکی دیگر ازمحصولات اصلی درصنعت پلی استر نخ پلی استر میباشد که تقریبا نیمی ازتولید جهانی پلی استر رابه خود اختصاص میدهد. کارخانه نخ پلی استر سالیانه باظرفیت 22000 تن نخ کشیده نشده دردیتکسهای مختلف عرضه و تولیدمی شود. کاربرد نخ پلی استر بیشترین کاربرد نخ پلی استر درصنعت پارچه و لباس است. پارچه هایی که ازجنس پلی استراند برای دوخت لباس رسمی مناسب است. که هم اتوکشی کمتردارد و شکل خود راحفظ می کند. استحکام زیادی داردکه درصنعت و تولید طناب استفاده زیادی می شود.

انواع فیلامنت پلی استر نخ پلی استر نیمه آرایش یافته (POY)- 1 نخ پلی استر کاملا کشیده شده (FDY)- 2 نخ پلی استر (ATY)- 3 نخ پلی استرتکسچره (DTY)- 4 از نخ پلی استر نیمه آرایش یافته در صنعت استفاده زیادی میشود. این نخ به عنوان ماده اولیه نخ پلی استر و نخ تکسچره به کار می رود و همچنین در تولید پارچه مبلی، پرده ای انواغ لباس جوراب و فیلتر و پارچه های کش بافت بکار می رود.

درآمد میلیاردی خود را از کجا آوردم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا