با انواع ترشک طعم ثروت و آرامش را چشیدم

ترشک هفت میوه

حتما تا به حال انواع ترشک هفت میوه‌، این خوشمزه‌های ترش و ملس را در کنار خیابان‌‌ها و روی چرخ دستی‌ها زیاد دیده‌اید. همان‌طور که می‌دانید بهتر است محصولاتی شبیه ترشک، لواشک و … را از محل‌های مورد اطمینان و دارای مجوز بهداشت تهیه کرد اما علاوه بر این، شما خودتان در منزل نیز می‌توانید انواع ترشک مخلوط، ترشک هفت میوه، ترشک زردآلو، ترشک آلبالو، ترشک انار، لواشک هفت میوه و … را تهیه کنید.

با انواع ترشک طعم ثروت و آرامش را چشیدم

 

ترشک قیسی

ترشک قیسی از مواد خوراکی با طرفداران بسیار زیاد می باشد که می توان به عنوان یکی از تنقلات سالم از آن استفاده کرد، کافی است تا طرز تهیه و آماده کردن این ترشی خوشمزه را بدانید تا بتوانید در منزل و به سادگی ترشک قیسی را آماده نمایید و در یخچال برای مدتی طولانی از آن نگهداری و مصرف نمایید، می دانید که قیسی از میوه های بسیار خوشمزه و لذیذی است که در فصل تابستان به بازار می آید.

برای تهیه ترشک قیسی با رب انار نیاز به چند عدد قیسی و کمی رب انار و چند عدد آلو و نمک و مواد افزودنی به دلخواه می باشد، برای این کار ابتدا باید قیسی و آلو را خوب بشویید و در ظرفی بریزید و مقداری آب به آن بیفزایید و روی شعله اجاق قرار دهید تا به ملایمت به جوش بیاید.

بعد حرارت را کم کنید تا ضمن پختن قیسی و آلو ها آب موجود در ظرف خوب غلیظ شود، بعد با یک گوشت کوب قیسی و آلو را خوب له کنید و ظرف را از روی حرارت بردارید، در صورت تمایل می توانید مقداری دانه انار را به محتویات اضافه کنید و سپس رب انار را رقیق نموده و به ظرف اضافه کنید.

حال تست کنید و اگر قیسی و آلو ها خوب نرم شده است که دیگر نیاز به حرارت نیست اما اگر قیسی و آلو ها خوب نرم نشده بود می توانید کمی آب به محتویات داخل ظرف اضافه کنید و دوباره مواد را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا آب به غلظت کافی برسد.

با انواع ترشک طعم ثروت و آرامش را چشیدم

ترشک آلو قرمز

یکی دیگر از مهم ترین پارامترهای تعیین کیفیت ترشک آلو قرمز و آلبالو، کیفیت بسته بندی این محصول است، در واقع بسته بندی صحیح و استاندارد ترشک، نقش غیر قابل انکاری بر حفظ طعم و کیفیت این ماده خوراکی دارد، در یک بیان کلی می توان گفت که به منظور نگهداری بهتر و طولانی مدت ترشک، باید آن را به گونه ای بسته بندی نمود که هیچگونه هوایی به داخل آن نفوذ نکرده و از تاثیر عوامل مخرب محیطی در امان باشد، امروزه بسته بندی اسپتیک از بهترین و باکیفیت ترین روش های نگهداری برخی مواد غذایی از جمله ترشک آلبالو و آلو به شمار می رود.

از جمله مهم‌ ترین مشخصات ظاهری ترشک آلبالو و آلو می‌ توان به اندازه و سایز آلبالو های به کار رفته در این کنسانتره اشاره کرد، به گونه‌ ای که آلبالوهای کوچک در سایز های تعیین شده و با مقادیر مناسب از آب و محتویات محصول فرآوری شده آلبالو، در این محصول نهفته می باشد.

با انواع ترشک طعم ثروت و آرامش را چشیدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا