علاقه ام به سگ ها دلیل ثروت من است

سگ

وقتی حدود ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ سال پیش دام اهلی شد، سگ به عنوان نگهبان گله گوسفند، بز و گاو فعالیت می کردند. اگرچه بسیاری هنوز هم به همین عنوان استفاده می شوند، اما سگ ها به شکل قابل توجهی برای اهداف اجتماعی و همراهی استفاده می شوند. امروزه سگ ها به عنوان راهنما برای نابینایان و معلولین یا برای کارهای پلیسی فعالیت می کنند. از سگها حتی در درمانگاهها در آسایشگاهها و بیمارستانها استفاده می شود تا بیماران را به سمت بهبودی تشویق کند. انسان طیف وسیعی از سگهای مختلف را که برای خدمت به انواع عملکردها سازگار شده اند، پرورش داده است. این امر با پیشرفت مراقبت و توجه به دامپزشکی و دامپروری افزایش یافته است.

علاقه ام به سگ ها دلیل ثروت من است

سگ جیبی

اولین چیزی که درباره سگ جیبی یا تی کاپ باید بدانید این است که این نوع سگ ها نژاد نیستند، یعنی نژادی بنام سگ جیبی یا سگ تی کاپ نداریم. بلکه وقتی صحبت از سگ جیبی یا Teacup می شود منظور سگ هایی با اندازه کوچک است. اگر بخواهیم در این باره دقیق تر صحبت کنیم، به طور کلی سگ خانگی که در زمانی که به بلوغ و دوران بزرگسالی می رسد در حدود 3 تا 7 کیلوگرم وزن دارند را سگ کوچک می گویند. نکته مهم که دیده می شود درباره سلامت این نوع از سگ ها گفته می شود این است که این نوع سگ های کوچک از هر نظر سالم هستند و اگر به خوبی مانند یک سگ معمولی از آنها مراقبت شود برای آنها هیچ مشکلی از قبیل بیماری اتفاق می افتد.

علاقه ام به سگ ها دلیل ثروت من است

سگ سرابی

سگ‌های سرابی در سنین بلوغ و بعد از بلوغ به سرعت رشد می‌کنند و وزن آنها افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل این سگها نیاز فراوانی به تحرک دارند. عدم تحرک در این سگها میتواند مشکلاتی را برای آنها به وجود آورد و میتواند آزار دهنده باشد. توجه داشته باشید که فعالیت و تحرک از ملزومات زندگی سگ های سرابی می‌باشد که در صورت عدم وجود تحرک باعث خشم و سستی این سگ می‌شوید که بعد از مدتی این سگ ممکن است دچار افسردگی و ضعف عضلانی شود.

به توجه به سبک زندگی که این سگ ایرانی دارد طول عمری حدود ۱۲ تا ۱۷ سال دارد که نسبت به تعداد زیادی از نژاد های مختلف سگ خارجی بسیار زیاد می‌باشد.

علاقه ام به سگ ها دلیل ثروت من است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا