با سستی و تنبلی به ثروت نرسیدم

پارچه لوردراپه

از جمله وسایلی که در زیبایی خانه و یا محیط کار بسیار موثر است، انواع پرده از جمله لوردراپه است که می تواند فضای آشپزخانه را نیز بسیار دلنشین تر کند که قیمت پاررچه لوردراپه با توجه به مدل آن متفاوت می باشد.

این پرده ها به دلیل نصب بسیار آسان و سریع، نرخ طول عمر بالا و نیز هزینه های کم و پایین تر در مکان های متفاوتی از جمله خانه، اداره ها، مراکز تجاری و نیز رستوران ها به طور بسیار گسترده و وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند تا دکوراسیونی زیباتر را به نمایش بگذارند. آنها به شکل عمودی بر روی یک ریل آلومنیومی قرار می گیرند و تیغه های آنها در طرح هایی مختلف از جمله چوب، برنز، ترمه، گل و کوبیسم و نیز طرح های تصویری زیبا که بیش از 100 طرح و رنگ دارد تولید می شوند.

با سستی و تنبلی به ثروت نرسیدم

پارچه ماشته

یکی از هنرهای اصیل کشورمان هنر ماشته بافی یا جاجیم بافی است، ماشته لری قدیمی سنتی چهارخانه یکی از زیباترین صنایع دستی است که در لرستان رواج بسیاری دارد.

این هنر هم از لحاظ هویت فرهنگی و هم از نظر اقتصادی ارزش بسیار زیادی دارد و قیمت پارچه ماشته را تحت تاثیر قرار می دهد. باید هنرمندان ماشته باف را مورد حمایت قرار داد تا این هنر جایگاه واقعی خود را میان مردم پیدا کند.

ماشته نوعی پارچه است و در تقسیم بندیهای صنایع دستی ایران در دسته رشته نساجی قرار می گیرد، ماده ی اولیه سنتی آن پشم رشته شده و ریسیده شده است که البته امروز از نخهای مصنوعی پلی استر و غیره نیز استفاده می کنند.

با سستی و تنبلی به ثروت نرسیدم

پارچه مانتویی

قیمت پارچه مانتویی  بر اساس کیفیت و نوع پارچه قیمت گذاری می شود. تشخیص پارچه ی نخی در دنیای امروز بسیار مشکل است و دلیل آن هم پیشرفت عظیم صنعت نساجی می باشد که تولید کنندگان پارچه های مختلف را به شکلی تولید می کنند که بسیار با کیفیت بوده و تشخیص آن با چشم مشکل است و به طور قطع و 100 درصدی نمی توان از کیفیت آن سخن گفت.

به صورت کلی پارچه های نخی نسبت به دیگر اقسام پارچه کیفیت و ماندگاری بیشتری دارند و نیز از مزایایی مثل سازگاری با پوست انسان، عدم تعریق انسان به دلیل وجود منافذ زیاد در آن، عدم جذب بوی بد به خود، عدم ایجاد حساسیت پوستی در مصرف کننده، لطافت بیشتر، شستشوی راحت تر، دیرتر کثیف شدن، محافظت از بدن در فصول سرد، عدم ریشه شدن، عدم جذب چربیها به خود، قیمت به صرفه تر و مقاومت در برابر ساییدگی برخوردار بوده که قطعا خرید این نوع پارچه را بیشتر توجیه می کند.

با سستی و تنبلی به ثروت نرسیدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا