برنامه YouTube Music اندروید با یک ویژگی فوق العاده مفید آپدیت شده است

برنامه YouTube Music بالاخره قابلیتی را اضافه کرده است که به شنوندگان امکان می‌دهد صف‌های خود را به عنوان لیست پخش در نسخه اندروید این برنامه پخش موسیقی محبوب ذخیره کنند. این گزینه قبلا در دستگاه‌ها نشان داده می‌شد، اما اگر هنوز در برنامه شما ظاهر نشده است، احتمالا آخر هفته برای همه دستگاه‌های اندرویدی عرضه خواهد شد.

همانطور که توسط 9to5Google گزارش شده است، گزینه ذخیره صف‌های YouTube Music در لیست‌های پخش از ژانویه در دستگاه‌های iOS در دسترس بوده است و در واقع یک ویژگی است که از Google Play Music منشا گرفته است.

این ویژگی برای هر صفی که در حال حاضر در کتابخانه YouTube Music شما وجود دارد، فعال خواهد بود. چه صفی که خودتان ایجاد کرده‌اید، یا اینکه یکی از ترکیب‌هایی که توسط YouTube Music بر اساس عادت‌های گوش دادن شما ایجاد شده است. اگر ترکیب به‌‌خصوصی وجود دارد که دوست دارید، اکنون می‌توانید آن را برای همیشه به‌ عنوان فهرست پخش خود در کتابخانه YouTube خود ذخیره کنید.

نحوه ذخیره صف‌ها به عنوان لیست پخش در YouTube Music

همانطور که گفته شد، این ویژگی اکنون باید در اکثر دستگاه‌های اندرویدی موجود باشد. اما اگر هنوز آن را نمی‌بینید، ممکن است برنامه YouTube Music شما نیاز به انجام آپدیت داشته باشد. برای انجام این کار، کافی است برنامه را ببندید و دوباره راه اندازی کنید تا ببینید آیا ویژگی ذخیره صف‌ها اضافه شده است یا خیر.

برنامه YouTube Music اندروید با یک ویژگی فوق العاده مفید آپدیت شده است

برای ذخیره صف‌ها به‌عنوان فهرست پخش، هر صف یا ترکیبی که از پیش ساخته شده را در برنامه YouTube Music خود باز کنید. روی آهنگی در آن صف است ضربه بزنید تا آلبوم و عنوان آن را در حالت تمام صفحه ببینید. در پایین، برگه‌ای را می‌بینید که می‌توانید آن را به سمت بالا بکشید، با گزینه‌هایی برای «Up Next»، «Lyrics» و «Related» است.

هنگامی که این پنل را به سمت بالا بکشید، باید آیکون ذخیره را در سمت راست و بالای صفحه ببینید. روی آن ضربه بزنید و به منوی فرعی «افزودن به لیست پخش» هدایت خواهید شد. در آن، همه فهرست‌های پخشی را که قبلا از طریق YouTube یا YouTube Music ایجاد کرده‌اید، خواهید دید. می‌توانید صف خود را در یکی از آن‌ها ذخیره کنید، اما به خاطر داشته باشید که این کار غیرقابل برگشت است و اگر اشتباه کردید، باید آهنگ‌ها را به‌صورت دستی از آن لیست پخش حذف کنید.

همچنین، می‌توانید روی گزینه لیست پخش جدید در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید تا ترکیب را در یک لیست پخش کاملا جدید ذخیره کنید. درست مانند هر لیست پخش جدید، از شما خواسته می‌شود نام، توضیحات و تنظیمات حریم خصوصی را تنظیم کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی گزینه «Create» ضربه بزنید. حالا فقط صف آهنگ یا میکس خود را در یک لیست پخش جدید ذخیره کرده‌اید.

یک افزودنی عالی به YouTube Music

ذخیره صف‌ها به‌عنوان فهرست پخش در YouTube Music برای شنوندگان iOS یا کسانی که این ویژگی را از Google Play Music به خاطر دارند چیز جدیدی نیست. با این حال بالاخره این قابلیت جذاب در دستگاه‌های اندرویدی عرضه شده و سرویس YouTube Music را از نظر مجموعه ویژگی‌های آن کمی قوی‌تر می‌کند.

گاهی اوقات، وقتی در حال گوش دادن به میکس‌های ساخته شده خود هستیم، با یک آهنگ عالی یا گروه از آهنگ‌ها مواجه می‌شویم که برای اولین بار است آن‌ها را می‌شنویم و با توجه به میکس‌های تولید شده توسط الگوریتم YouTube، هیچ تضمینی وجود ندارد که شما دوباره با آهنگ خاصی روبرو شوید، مگر اینکه یادتان باشد که آن‌ها را لایک کنید.

به گفته TechRadar، ویژگی ذخیره در لیست پخش اکنون به کاربران اندروید اجازه می‌دهد آن آهنگ‌ها را برای همیشه نگه دارند و به راحتی در لیست پخش ذخیره شده برای گوش دادن در آینده، قابل دسترسی باشند. YouTube Music در سال‌های اخیر به جایگزینی مناسب برای بهترین برنامه‌های پخش موسیقی تبدیل شده است و حالا آخرین آپدیت آن، این برنامه را در دستگاه‌های اندرویدی بهتر از همیشه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا