در باغچه خانه خود ثروت کاشتم

سیر ترشی ۷ ساله

کیفیت سیر ترشی ۷ ساله یکی از نکات قابل توجه است که کیفیت بر اساس عوامل گوناگونی مشخص می ‌شود که یکی از اصلی ترین آن ها مدت زمان ماندگاری آن می باشد از طرفی نیز توجه به رنگ، عطر و طعم آن نیز اهمیت دارد.

همان گونه که می دانید سیر ترشی در دو نمونه خانگی و صنعتی در بازار مشاهده می گردد و افراد می توانند متناسب با سلیقه و نیاز خود آن را خریداری کنند بنابراین طبیعی است که قیمت این محصولات نیز با هم متفاوت باشد.

سیر ترشی در دو نمونه بسته بندی شده و فله ای عرضه می گردد که معمولا نمونه بسته بندی شده آن از قیمت بالا تری برخوردار است.

اما سیر ترشی خانگی به دلیل عدم وجود مواد نگهدارنده از طرفداران بیشتری برخوردار است و معمولا خانواده ها آن را به محصولات صنعتی ترجیح می دهند.

در باغچه خانه خود ثروت کاشتم

سیر خشک در بازار تهران

خرید و فروش سیر خشک در بازار تهران بسیار رونق دارد، سیر خشک شده مشخصات و ویژگی هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

در حال حاضر سیر خشک شده به عنوان یکی از صیفی جات بسیار پر طرفدار در تمام نقاط جهان به شمار می ‌رود و بدین جهت بازار خرید آن نیز از رونق بسیار خوبی برخوردار است.

زیرا بهترین آشپز های دنیا نیز از آن در آشپزخانه خود استفاده می کنند.

همان طور که پیش تر نیز بیان نمودیم سیر خشک در دو نوع سفید و قرمز وجود دارد که هر دو مدل آن در کشور عزیز ما ایران یافت می شود و خرید آن در بازار های داخلی و خارجی بسیار رواج یافته است.

در باغچه خانه خود ثروت کاشتم

سیر تازه پاک شده

از زمانهای قدیم تا کنون به دلیل اینکه سیر تازه پاک شده دارای طعم و مزه قوی و خوشمزه ای بوده و در آشپزی از آن استفاده شده.

علاوه بر این مورد به خاطر خواصش در حوزه دارویی و درمانی نیز در تمدنهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است.

سیر تازه یکی از مواد غذایی و چاشنیهایی است که در کشور ما در همه منازل وجود داشته و استفاده می شود این محصول  در مناطق مختلفی از ایران کشت می شود.

سیر تازه سرشار از مواد مغذی، فیبر، سدیم، کلسیم، آهن، ویتامین و غیره می باشد که املاح معدنی و مواد مغذی به صورت مستقیم بر روی سیستم ایمنی بدن موثر بوده و می توانند باعث بیماری یا سلامت جسم انسان شوند.

سیر تازه دارای طبع مناسب و  گرمی می باشد یکی از بیماریهایی که با سرد شدن ایجاد می شود بیماری میکروبی همچون کرونا، سرماخوردگی و غیره می باشد.

در باغچه خانه خود ثروت کاشتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا