با نوشتن خواسته هایم آرزویم برآورده شد

صادرات پسته خندان کرمان

از زمانهای قدیم تاکنون خرید و صادرات پسته خندان کرمان مورد توجه بسیاری از تاجران قرار گرفته است و از جمله شهرهایی که در ایران پسته تازه و ارزان تولید می کنند، رفسنجان است رفسنجان به علت آب و هوای مناسبی که برای رشد پسته دارد از جمله شهرهایی محسوب می‌ شود که در آن پسته به وفور یافت می شود.

محل قرارگیری نهال پسته بسیار مهم است به طوری که پسته در مناطق گرم و خشک بهتر جواب می دهد بنابراین کشورهای آسیایی از جمله مهم‌ترین کشورهای صادر کننده پسته به تمام نقاط جهان هستند.

ایران جزء کشورهایی است که صادر کننده پسته به تمام کشور‌های دنیا می باشد و دارای انواع پسته ها است به طوری که درخت پسته گونه‌ های فراوانی دارد.

با نوشتن خواسته هایم آرزویم برآورده شد

شیرینی پسته خندان

پسته نیاز به آب و هوای نسبتاً گرم و خشک و همچنین خاکی نسبتا شور دارد و درخت پسته معمولاً نر و ماده کاشته می شود و در فصل تابستان به بار می نشیند

شیرینی پسته خندان انواع بسیاری دارد ولی از مهم‌ترین اقلام آن می‌ توان به کله قوچی، احمد آقایی، اکبری و اوحدی اشاره کرد.

در بسیاری از مقالات علمی ثابت شده است که این میوه دارای ۶۰ جنس و ۶۰۰ گونه می باشد و در بسیاری از شهرهای ایران از جمله رفسنجان، کرمان، دامغان، قم، قزوین و حتی در بعضی از نقاط ارومیه می توان پسته کاشت.

پسته رفسنجان به دو نوع دراز و گرد تقسیم می شود و معمولاً پسته‌ های آن درشت خندان یک‌دست و بدون کرم‌خوردگی است این شهر از مهم‌ترین شهرهایی محسوب می‌ شود که در آن می توان کشت این محصول را انجام داده و به کشورهای دیگر صادر کرد.

با نوشتن خواسته هایم آرزویم برآورده شد

پسته خندان امروز

پسته خندان امروز جزء دسته آجیلها قرار می گیرد و از جمله مغزهای بسیار خوشمزه است که در تمام سنین مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل این که این ماده یا بهتر است بگوییم این مغز دارای ارزش غذایی بالایی است و برای سلامتی بدن نیز اهمیت بسزایی دارد.

همچنین پزشکان خوردن این مغز را به شدت توصیه می کنند و بهتر است روزانه از این ماده مغذی استفاده شود چرا که سرشار از ویتامینها و مواد معدنی است.

پسته به علت داشتن اسیدهای‌چرب ضروری برای بدن و همچنین فیبر و آهن بالا می‌ تواند جلوی بسیاری از بیماریهای قلبی و عروقی و همچنین فشار خون را گرفته و به عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کند.

با نوشتن خواسته هایم آرزویم برآورده شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا