با زیتون راه صد ساله ثروتمندی را یک ساله طی کردم

زیتون پرورده شیشه ای

مکملهای غذایی در عصر امروز متعدد هستند و هر فرد می تواند مطابق با میل و سلیقه اش، یکی از آنها را انتخاب نموده و همراه با غذا میل کند اگر شما از طرز تهیه زیتون پرورده شیشه ای، به شکل خانگی آگاه باشید قطعا نسبت به درست کردن این محصول اقدام خواهید کرد و با خوردنش از لذت بسیار زیادی بهره مند خواهید شد. زیتون پرورده یک چاشنی بسیار خوشمزه برای غذاهای شما به شمار می رود و به خصوص اگر شما نوع خانگی آن را تدارک ببینید و مصرف کنید، قطعا خیالتان از بابت عدم وجود یکسری از مواد افزودنی نیز راحت خواهد بود و با خاطر آسوده این محصول را میل خواهید کرد.

با زیتون راه صد ساله ثروتمندی را یک ساله طی کردم

زیتون پرورده بسته بندی

برای تهیه زیتون پرورده بسته بندی در خانه در درجه اول باید در حدود نیم کیلو زیتون بدون هسته و مغز گردو به همراه دو قاشق غذا خوری آب لیمو تازه و روغن زیتون را تهیه فراهم آورید و در کنار آنها به دنبال فراهم کردن یک قاشق غذا خوری پودر نعناع و آویشن کوهی نیز باشید زمانی که این مواد اولیه تهیه شود کار شما شروع خواهد شد و در وهله اول باید کلیه زیتونهای پرورده را در داخل یک ظرف آب قرار دهید تا نمک زیتون از آن کاملا خارج شود. سپس مغز گردوها را در دستگاه مولینکس قرار داده و آنها را کاملا پودر کنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که مغز گردوی شما باید کاملا پودر شده و اثری از دانه های درشت نباید در آن یافت شود زمانی که پودر گردو فراهم شد، آن را به زیتونهای از آب خارج شده اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا یک ترکیب کامل ایجاد شود و پس از آن آب لیمو را به همراه آویشن به ترکیب پودر گردو و زیتون اضافه فرمایید و مجدد آن را کاملا به هم بزنید لازم به ذکر است که شما می توانید از همزن در این مرحله استفاده فرمایید.

با زیتون راه صد ساله ثروتمندی را یک ساله طی کردم

زیتون پرورده تک نفره

توجه داشته باشید که نباید اصلا حجم زیاد ترکیب زیتون پرورده تک نفره را در داخل یک ظرف انباشته ساخت زیرا در این حالت ممکن است که زیتون پرورده شما خیلی زود خراب شود و تاثیر خود را از دست بدهد. زیتون پرورده خود را در داخل یخچال قرار دهید و اجازه دهید که 24 ساعت از آن بگذرد و پس از گذشت این مدت زمان زیتون پرورده شما کاملا آماده خواهد بود و می توانید از خوردن آن نهایت لذت را ببرید. اگر شما تمایل دارید که طعم زیتون پروده شما تلخ تر از حالت عادی باشد، می توانید مقدار پودر گردو را افزایش دهید و در صورتی که تمایل دارید از طعم ترش تری بهره مند گردید حتما مقدار آب لیمو را زیاد کنید.

با زیتون راه صد ساله ثروتمندی را یک ساله طی کردم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا