با نمک به زندگی ات طعم دیگری ببخش

نمک رنگی معدنی

باید گفت نمک رنگی معدنی چیست و چه کاربردهایی دارد در این مقاله قصد داریم شما را با این محصول آشنا کنیم، با ما در ادامه مقاله همراه باشید می خواهیم اطلاعاتی ازاین محصول در اختیار شما قرار دهیم این محصول همان نمک خوراکی است که با استفاده از روش های زیادی که وجود دارد آنهارا به نمک رنگی تبدیل می کنند همچنین قابلیت آن را دارند که مردم ازآن به عنوان طعم دهنده در غذاهای خود استفاده کنند.

نحوه تهیه هر یک از این نمک های رنگی متفاوت است به همین دلیل ویزگی و خواص منحصر به خودشان را دارند و هر رنگ خواصش و ویژگی هایش با بقیه متفاوت است این محصول برای بدن خواص بسیار زیاد و ویژه ایی دارد از آن میتوان برای بازی و فعالیت و سرگرمی کودکان نیز استفاده کرد زیرا از رنگی بودن آنها لذت میبرند و برای ساعت ها سرگرم می شوند.

با نمک به زندگی ات طعم دیگری ببخش

نمک سیاه خوراکی

همانطور که از نام این نمک پیداست، نمک سیاه خوراکی را می توان به عنوان نمک خوراکی در طبخ غذاها نیز استفاده کرد معمولا بیشتر غذاهای هندی با نمک سیاه طبخ می شوند در هنگام خرید نمک سیاه خوراکی، مهم ترین نکته، توجه بر اصل بودن این محصول است از دیگر مزایای بی شمار این نمک ها، موثر بودن در سلامت موها است.

می توان تنها با خوردن یا استفاده از ماسک های تهیه شده با این نمک، علاوه بر درمان بیماری هایی همچون زگیل، ترک پا، فشار خون و… درخشندگی و پرپشتی را نیز به موها هدیه کرد در برخی از سالن های آرایشی، از این نمک برای اسکراب و لایه برداری پوست نیز بهره برده می شود.

با نمک به زندگی ات طعم دیگری ببخش

نمک سیاه هیمالیا

قیمت نمک سیاه هیمالیا با توجه به کیفیت، نوع بسته بندی و درصد خلوص متفاوت می باشد با توجه به وارداتی بودن این نمک قیمت آن با نرخ ارز و دلار رابطه مستقیم دارد و نسبتا از قیمت بالایی برخوردار است طعم این نمک با نمک معمولی متفاوت است و میزان کیفیت آن از طریق طعم آن قابل تشخیص است.

همچنین رنگ نمک هیمالیا دارای طیف های مختلفی از قرمز، قهوه ای پررنگ، نارنجی و خاکستری تیره دارد که رنگ آن بر روی خواص آن تاثیر دارد بهتر است در زمان خرید به تاریخ مصرف و علامت استاندارد بر روی بسته بندی توجه شود این نمک در بسته بندی مختلف و در حجم های متفاوت در بازار وجود دارد میزان سدیم این نمک بسیار کمتر از نمک معمولی می باشد برای افراد مبتلا به فشارخون و بیماری قلبی می تواند بهترین جایگزین نمک سفید باشد.

با نمک به زندگی ات طعم دیگری ببخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا