آموزش روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام

مجله فناوری تلفن همراه – اینستاگرام چندین روش برای ورود به سیستم ارائه می‌دهد تا در مواقعی که نمی‌توانید رمزعبور را به‌خاطر بیاورید، به شما کمک کنند؛‌ البته، تا زمانی‌که به آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید، بازیابی رمزعبور به‌راحتی آب خوردن است؛ مشکل از جایی شروع می‌شود که برخی اطلاعات مربوط به رمزعبور را فراموش کرده باشید.

از طرفی، اگر حساب اینستاگرام را با فیسبوک پیوند داده باشید، همیشه می‌توانید با انتخاب گزینه فیس بوک در صفحه ورود، به حساب اینستاگرام دسترسی پیدا کنید. درادامه خواهیم گفت که چگونه می‌توانید رمز اینستاگرام را با استفاده از روش‌های مختلف بازنشانی کنید. اگر به‌تازگی اینستاگرام را نصب کرده‌اید و با اصطلاحات و شیوه‌ی کار با آن آشنا نیستید، مقاله‌ی آموزش اینستاگرام را از دست ندهید.

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل

اگر برای ثبت‌نام در اینستاگرام، به‌جای ایمیل شماره‌ موبایل را وارد کرده باشید، مراحل اولیه را درست باید مانند بازیابی رمز از طریق ایمیل انجام دهید؛ پس از اینکه با استفاده از مراحل روش قبل، موفق شدید به صفحه‌ی Login help وارد شوید، فرآیند زیر را پیش ببرید:

 • در کادر مربوط به یوزرنیم، ایمیل یا شماره تلفن، شماره موبایل خود را تایپ کنید و Find account را فشار دهید.
 • پس از ورود به صفحه‌ی Choose a way to log in، گزینه‌ی Send an SMS را انتخاب کنید تا کد بازیابی پسورد برایتان پیامک شود.
 • حالا کد ارسال‌شده به شماره موبایل را در کادر Confirm your account وارد کرده و Continue را انتخاب کنید.

نکته: اگر اینستاگرام شماره وارد‌شده را شناسایی نکرد، کد ۹۸ را در ابتدای شماره وارد کرده و دوباره تلاش کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل

چنانچه به آدرس ایمیلی که هنگام ایجاد حساب‌کاربری ایجاد کرده‌اید، دسترسی دارید، تنظیم دوباره‌ی رمزعبور زمان زیادی طول نخواهد کشید. برای بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در صفحه‌ی ورود به اینستاگرام، روی گزینه‌ی Forgot password ضربه بزنید.
 • در صفحه‌ی جدید، آدرس ایمیلتان را به‌شکل دقیق وارد کنید و سپس دکمه‌ی Find account را فشار دهید.
 • اگر جزئیات را به‌درستی وارد کرده باشید، اینستاگرام شما را به صفحه‌ی انتخاب روش ارسال کد هدایت خواهد کرد. در این صفحه Get code or link via email را انتخاب کنید تا ایمیل حاوی کد یا لینک برایتان ارسال شود.
 • ایمیل موردنظر را باز کنید و کد ارسال‌شده را در کادر Confirm your account تایپ کنید.
 • درنهایت، اینستاگرام شما را به صفحه‌ی ایجاد رمزعبور هدایت می‌کند. در این صفحه،‌ رمز مدنظرتان را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس Reset Password را انتخاب کنید. حالا می‌توانید با پسورد جدید وارد حساب اینستاگرام شوید.

همانطور که مشاهده می‌کنید، در ایمیل اینستاگرام دو کادر آبی رنگ نیز مشاهده می‌شود. با انتخاب گزینه‌ی اول می‌توانید مستقیما وارد حساب کاربری خود شوید؛ البته پس از ورود به اکانت، مجددا مراحل بازیابی رمز را انجام دهید تا دفعات بعد به مشکل برنخورید. گزینه‌ی دوم نیز شما را به همان صفحه‌ی تغییر پسورد راهی می‌کند.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک

اگر حساب کاربری اینستاگرام و فیسبوک را به یکدیگر متصل کرده‌ باشید، به غیر از روش‌های ایمیل و شماره تلفن، راهکار دیگری نیز پیش رو دارید. چنانچه به‌هر دلیلی روش‌های قبل موفقیت‌آمیز نبودند، می‌توانید با استفاده از فیسبوک، رمز اینستاگرام را بازنشانی کنید. برای انجام این کار کافی است مانند زیر عمل کنید:

 • در صفحه‌ی ورود به سیستم، روی Get help logging ضربه بزنید و سپس گزینه‌ی Continue as را فشار دهید. درنهایت Next را انتخاب کرده و دستورالعمل‌های لازم را برای بازیابی رمز دنبال کنید.
آموزش روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل

احتمالا می‌دانید که وقتی از طریق مرورگر وارد صفحات مختلف می‌شوید، گوگل به‌طور خودکار برخی از پسوردها را ذخیره می‌کند؛ بنابراین، اگر قبلا از این طریق وارد اینستاگرام شده‌اید، این احتمال وجود دارد که بتوانید پسورد آن را در میان رمزهای ذخیره‌شده مشاهده کنید. در اینجا مراحل انجام این کار را خواهید دید:

 • در گوشی هوشمندتان به Setting بروید و سپس وارد Google شوید.
 • حالا روی Manage your Google Account ضربه بزنید و سپس در نوار بالایی گزینه‌ی Security را انتخاب کنید.
 • با واردشدن به Password Manager می‌توانید به حساب‌های ذخیره‌شده دسترسی داشته باشید.

اگر حساب اینستاگرام را در میان اکانت‌های موجود مشاهده کردید، روی آن ضربه بزنید تا یوزرنیم و پسورد فعلی نمایش داده شوند.

تغییر رمز اینستاگرام

مراحل تغییر رمز اینستاگرام برای اندروید و iOS یکسان است؛ اما اگر می‌خواهید این مراحل را از طریق برنامه‌ی اینستاگرام انجام دهید، حتما باید پسورد فعلی را به‌خاطر داشته باشید. با فرض اینکه پسورد را در اختیار دارید، مراحل زیر را برای تغییر رمز اینستاگرام پیش ببرید:

 • ابتدا برنامه‌ی اینستاگرام را باز کنید و سپس روی نماد پروفایل در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید تا به صفحه نمایه خود بروید.

نکته‌: اگر چندین اکانت اینستاگرام دارید و می‌خواهید رمز عبور حساب دیگری را تغییر دهید، انگشت خود را به مدت چندثانیه روی نماد حساب در پایین صفحه نگه دارید و سپس حساب موردنظرتان را از پنجره بازشو انتخاب کنید.

 • حالا روی سه خط افقی در بالای صفحه ضربه بزنید و به Setting و سپس Accounts Center بروید.
 • گزینه‌ی Change Password را انتخاب کنید و در صفحه‌ی تغییر پسورد، در کادر اول رمزعبور فعلی و در کادر دوم و سوم رمزعبور جدید را تایپ کنید.

برای تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی نیز در همان صفحه‌ی تغییر پسورد، گزینه‌ی Forgotten your Password را انتخاب کنید تا اینستاگرام لینک بازیابی رمز را برایتان ارسال کند.

بازیابی رمز اینستاگرام بدون ایمیل و شماره تلفن

همانطور که گفتیم، درصورتی‌که اطلاعات مرتبط با حساب کاربری خود را در اختیار داشته باشید، مراحل دشواری را در پیش ندارید و می‌توانید با روش‌های گفته‌شده پسورد خود را بازیابی کنید؛ اما درصورت دسترسی‌نداشتن به آدرس ایمیل و شماره تلفن چه باید کرد؟

اگر هنوز مصمم هستید که به حساب فعلی خود دسترسی پیدا کنید، آخرین روش درخواست بازیابی رمز از طریق پشتیبانی اینستاگرام است. برای این کار اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و در صفحه‌ی ورود روی Get help logging in ضربه بزنید.

در صفحه‌ی Login help عبارت Can’t reset your password را انتخاب کنید تا صفحه‌ی مرکز راهنمای اینستاگرام ظاهر شود.

در اینجا Recover your Instagram password را انتخاب کنید و در مرحله‌ی بعد روی گزینه‌ی Visit this Page ضربه بزنید.

اینستاگرام تنها درصورتی‌ اجازه‌ی دسترسی به حساب مذکور را به شما خواهد داد که مطمئن شود صاحب این اکانت هستید. در مراحل بعد باید به سوالاتی از قبیل دلیل قطع دسترسی حساب کاربری، آخرین تاریخ بازدید، شماره تلفن یا ایمیلی که حین ثبت‌نام وارد کرده‌اید و نام دستگاهی را که از طریق آن وارد حساب کاربری شده‌اید، پاسخ دهید. اگر اطلاعات واردشده مورد تایید اینستاگرام باشند، ممکن است امکان دسترسی به حساب کاربری را برایتان فراهم کند.

سایت بازیابی رمز اینستاگرام بدون ایمیل

افزون‌بر اپلیکیشن اینستاگرام، از طریق سایت بازیابی رمز نیز می‌توانید مراحل بازیابی رمزعبور را انجام دهید. برای این کار ابتدا به سایت اینستاگرام وارد شوید و سپس فرآیند زیر را طی کنید:

پس از بازشدن صفحه‌ی ورود اینستاگرام، روی Forget Password کلیک کنید.

در این مرحله، اگر به آدرس ایمیل دسترسی ندارید، شماره تلفنی را که قبلا به اینستاگرام داده‌اید، وارد کنید و سپس روی Send Login Link ضربه بزنید تا پیام یا ایمیل حاوی لینک بازیابی رمزعبور به دستگاه شما ارسال شود.

پیامک مربوطه را باز کنید و روی پیوند ارسال‌شده از جانب اینستاگرام ضربه بزنید.

پس از بازشدن لینک، Reset your password را انتخاب کنید تا به صفحه‌ی تغییر رمزعبور هدایت شوید. در اینجا می‌توانید رمزعبور جدیدی را برای حساب اینستاگرام تعیین کنید.

اگر شماره تلفن را فراموش کرده‌اید و حساب‌های اینستاگرام و فیسبوک را پیوند نداده‌اید، می‌توانید رمز ایمیلتان را بازنشانی کنید تا از این طریق به حساب اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا