ردکردن این

هرآنچه باید درباره اپل آی‌دی کارتی بدانید

اپل آیدی یا حساب کاربری اپل جهت استفاده از محصولات و سرویس‌های مختلف این شرکت ضروری است. البته به دلیل تحریم‌ها و برخی محدودیت‌ها، ساخت چنین اکانتی در داخل کشور با پیچیدگی‌های خاصی همراه است که ممکن است در توان همه کاربران نباشد.

با توجه به شرایط گفته شده، انواع مختلفی از خدمات غیر رسمی مانند کارت‌های اکانت ارائه می شوند که از سوی اپل عرضه نشده‌اند؛ به همین دلیل ممکن است این سوال برای بسیاری مطرح شود که اپل ایدی کارتی واقعاً چیست و آیا استفاده از آن مشکلی در پی خواهد داشت؟

معرفی اپل آی‌دی

اپل آی‌دی هویت دیجیتال کاربران در اکوسیستم اپل را تشکیل می‌دهد و کاربردهای بسیاری دارد. برای مثال ذخیره ابری داده‌ها و بهره‌مندی از خدمات آی‌کلاد (iCloud) یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که به لطف اپل آی‌دی قابل استفاده خواهد بود. سرویس‌های مختلف مثل یافتن آیفون، همگام‌سازی داده‌ها میان دستگاه‌های مختلف یا قفل کردن دستگاه از راه دور هم مبتنی بر اپل آی‌دی هستند.

اپل ایدی کارتی چیست

اپل ایدی کارتی چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد، برخی از کاربران به دلیل پیچیدگی‌ها و مشکلات مرتبط با تحریم‌ها نمی‌توانند به آسانی اقدام به ساخت اپل آی‌دی برای محصولات اپل کنند. در چنین شرایطی معمولاً فروشندگان دستگاه‌ها با دریافت مبلغی یا گاهاً بدون هزینه، برای مشتریان خود اپل آی‌دی خواهند ساخت. در این میان برخی از آن‌ها برای کسب سود بیشتر، اقدام به چاپ اطلاعات مرتبط با اکانت مثل ایمیل، رمز عبور و سوالات امنیتی روی کارت‌های شکیل و جذاب می‌کنند و آن‌ها را با قیمت‌های بالاتر تحت عنوان محصولی رسمی از سوی اپل به فروش می‌رسانند.

اپل ایدی کارتی چیست
نمونه‌ای از فروش اپل آی‌دی کارتی در فروشگاه‌های آنلاین معتبر کشور

باید به این نکته توجه داشت که فرایند ساخت اپل آی‌دی کاملاً رایگان است و هیچ هزینه‌ای بابت ایجاد آن از سوی کاربران توسط اپل دریافت نمی‌شود. ثبت نام در سایت مختص به اپل آی‌دی باید توسط خریدار صورت بگیرد و هیچ‌گونه خدماتی جهت انجام رویه مذکور از سوی اپل ارائه نمی‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت که اپل ایدی کارتی محصولی غیر رسمی است که بیشتر در کشورهای فاقد پشتیبانی اپل (مثل ایران) به چشم می‌خورد. پرداخت هزینه‌های هنگفت برای چنین کارت‌هایی هیچ توجیهی ندارد و افراد می‌توانند با دنبال کردن آموزش‌های موجود در اینترنت یا درخواست کمک از دوستان و آشنایان، به راحتی اقدام به ساخت اپل آی‌دی نمایند.

مشکلات اپل ایدی کارتی چیست؟

اولین عیب اساسی مرتبط با اپل آیدی‌های کارتی، پرداخت هزینه غیر اضافی از سوی خریداران محصولات اپل است که در نهایت به جیب افراد سودجو می‌رود. قیمت لوازم جانبی و دستگاه‌های اپل در حالت عادی هم بسیار بیشتر از میانگین جهانی است و سود خوبی را نصیب دلالان و فروشندگان می‌کند؛ اما طمع باعث می‌شود تا بسیاری به سراغ روش‌های دیگری هم برای کسب سود بیشتر از مشتریان خود بروند.

اپل ایدی کارتی چیست

حتی اگر مقوله هزینه را هم کنار بگذاریم، مشکلات امنیتی متعددی پیرامون استفاده از اپل آیدی کارتی وجود دارد که حریم شخصی کاربران آن‌ها را تهدید می‌کند. بسیاری از افراد پس از خرید چنین کارت‌هایی اقدام به تعویض رمز پیش‌فرض نمی‌کنند؛ در نتیجه فروشنده اولیه همیشه می‌تواند با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به اطلاعات مختلف آن‌ها دسترسی داشته باشد. حتی در صورت تغییر رمز عبور، باز هم می‌توان از طریق سوالات امنیتی و دسترسی به ایمیل مورد استفاده در هنگام ثبت نام، اقدام به ریست کردن پسورد و ورود به حساب کاربری کرد. در سوی دیگر اگر رمز عبور ایمیل را در اختیار نداشته باشید، ممکن است در آینده برای بازیابی اکانت یا استفاده از برخی امکانات با محدودیت‌های جدی مواجه شوید.

با توجه به معایب گفته شده و نبود مزایای چندان، بهتر است دارندگان محصولات اپل به جای استفاده از کارت‌های گفته شده، به سراغ ساخت اپل آیدی بروند که به صورت رایگان امکان‌پذیر است. اما هنوز هم به دلیل ناآگاهی برخی افراد، چنین کارت‌هایی به وفور در بازار تحت محصولات رسمی به فروش می‌رسند و حتی سازندگان آن‌ها به راحتی در معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به عرضه محصولات خود می‌نمایند.

سوالات متداول مربوط به اپل آیدی کارتی

اپل ایدی کارتی دقیقاً چیست؟

کارت‌های اپل آیدی محصولاتی کاملاً تقلبی و غیر رسمی هستند که اطلاعات حساب‌های کاربری آماده اپل مثل ایمیل، رمز عبور و سوالات امنیتی روی آن‌ها نوشته شده است و توسط برخی فروشندگان در بازار عرضه می‌شوند.آیا استفاده از اپل آیدی کارتی صحیح است؟

به دلایل امنیتی توصیه می‌شود تا صاحبان دستگاه‌های اپل به هیچ عنوان از اپل آی‌دی‌های کارتی استفاده نکنند. همچنین گاهی اوقات این کارت‌ها با قیمت‌های نامتعارفی به فروش می‌رسند؛ درحالی که تمام فرایند ساخت اپل آی‌دی به صورت رایگان امکان‌پذیر است.مشکلات اپل ایدی کارتی چیست؟

عدم دسترسی به ایمیل اصلی و امکان ریست کردن رمز عبور توسط سازنده اکانت از مشکلات اصلی مرتبط با اپل آی‌دی‌های کارتی هستند که اگر با عدم تعویض رمز عبور همراه شوند؛ به صورت جدی امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران را تهدید می‌کنند.

اشتراک‌گذاری:

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

07bd3b64-cf3d-4d4d-bd39-e475c63f3882
161136e8-dbd7-409c-91d9-e2fa9ad02b6f
92878c30-60ad-4d4d-a81c-08a15ba2af23
796ec2f0-3ca2-465f-b720-f18548fb9231
خواندنی
بهترین برنامه‌های موبایلی برای رژیم غذایی
معاشرت با ثروتمندان باعث موفقیتم شد
رب گوجه شاهکاری را در زندگی من خلق کرد
کفش هایی که نقش حیاتی را در رشد ثروتم داشتند!
تکنیک ساده برای مدریت هزینه و کسب ثروت
با محصولات پلاستیکی رویای ثروتمند شدن برای من محقق شد
طعم شیرین ثروتمند شدن را با عسل چشیدم!
رول های ایزوگام ثروت را در زندگی ام پهن کردند!
حلاوت و شیرینی ثروت را با عسل تجربه کردم!
وارد شدن به دنیای ثروتمندان از طریق شکر ممکن شد
هرآنچه برای پولدار شدن نیاز داری
گردو راه موفقیت و کارآفرین شدن را نشانم داد
دروازه های ثروت را با درب بر روی خودم گشودم
درب های خوشبختی با این روش رو به من باز شد
داستان میلیونر شدنم با پتو را بشنوید
برای رسیدن به خواسته هایتان بجنگید
با شادی به موفقیت مالی برسید
چه طور خانواده خود را به ثروت برسانیم؟
با سستی و تنبلی به ثروت نرسیدم
کشمش باعث شد قبل از سی سالگی ثروتمند شوم
ثروتی که با انواع دستگیره بدست آوردم
گسترش کسب و کارم در حوزه ایزوگام من را میلیاردر کرد
کیفی که صنوقچه ثروتمندیم را چند برابر کرد
با اسپلیت به راحتی ثروتمند شدم
چگونه از بدهی به دریای ثروت رسیدم
آموزش ساخت استیکر واتساپ
ورزش کنید تا بتوانید میلیاردر شوید
قله های ترقی و ثروت با چرم فتح شد
تلویزیون راه ثروتمند شدن را نشانم داد!
با کنسانتره درخت ثروتم را کاشتم
با تلاش کم به ثروت رسیدم
با پرورش درخت توت ریشه های ثروتم را محکم کردم
انجیر از من یک کارآفرین ساخت
روبالشتی محصولی بود که من با آن به درآمد میلیاردی رسیدم
با صبوری در کسب و کارم به درآمد میلیونی رسیدم
فکرش را هم نمی کردم پولدارترین فرد در شهرم بشوم
تصادفی که به میلیونری من ختم شد
با حذف مصرف گرایی از زندگی ام ثروتمند شدم
موفقیت شما حاصل تصمیمات شماست
علاقه ام به سگ ها دلیل ثروت من است
روسری مرا به یک فرد موفق تبدیل کرد
چگونه درآمد کمم را به رقم میلیاردی تبدیل کردم
با سرمایه گذاری پسته ایرانی به ثروت رسیدم
با انواع ترشک طعم ثروت و آرامش را چشیدم
اولین قانون برای پولدار شدن را چطور یافتم
شبکه‌های اجتماعی
پربیننده‌ترین
دسته‌بندی‌ها
تبلیغات متنی
پیشنهاد سردبیر