ردکردن این

آموزش انتقال اطلاعات و فایل های آیفون به کامپیوتر

انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر پیچیدگی‌های خود را دارد و به‌سادگی انتقال اطلاعات گوشی‌های اندرویدی به کامپیوتر نیست.

مجله فناوری تلفن همراه – در این مقاله، با روش‌های بی‌سیم و سیمی انتقال اطلاعات از آیفون به ویندوز و مک آشنا می‌شوید.

در دنیای پررونق فناوری، اشتراک‌گذاری داده‌ها بین دستگاه‌ها هنوز به‌طرز آزاردهنده‌ای غیرمعمول و پیچیده است. برای انتقال فایل بین دستگاه‌ها، می‌توانید یک فایل را AirDrop و آن را برای خودتان ایمیل کنید و از آیتونز و برنامه‌های شخص ثالث یا آپلود داده در فضای ابری استفاده کنید و سپس از دستگاه دیگری هرچه لازم دارید، دانلود کنید.

دراصل روش‌های بی‌شماری برای انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر وجود دارد؛ اما نکته‌ی اصلی راحتی و سرعت در استفاده از آن‌ها است. برای انتقال فایل‌های کوچکی که به‌سرعت به آن‌ها نیاز داریم، روش‌های بی‌سیم بهترین گزینه هستند و روش‌های سیمی زمانی به کار می‌آیند که قصد داریم بکاپ تهیه کنیم یا حجم زیادی از اطلاعات را انتقال دهیم.

در این مقاله آموزشی، شما را با بهترین و پرطرفدارترین روش‌های انتقال فایل‌های آیفون به کامپیوتر و برعکس آشنا می‌کنیم.

انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر بدون کابل

احتمالاً اکثر کاربران قدیمی آیفون با انتقال بی‌سیم فایل بین آیفون به کامپیوتر با نرم‌افزارهای AirTransfer و AirDroid آشنایی دارند؛ اما در‌این‌بین اپ Documents کمتر‌ شناخته شده است.

اپ Documents

اپ رایگان Documents از Readdle گزینه‌ای عالی در میان برنامه‌های شخص ثالث برای انتقال فایل‌ها از کامپیوتر شخصی ویندوز و مک به آیفون یا آیپد و برعکس است. شما می‌توانید در مک و ویندوز (بدون دردسرهای خاص برنامه iTunes) با اپ Documents کار کنید. فقط کافی است که دستگاه‌های شما به شبکه WiFi متصل باشند.

به‌کمک این اپ، می‌توانید درصورت‌ لزوم بدون اتصال وای‌فای برای انتقال اطلاعات از کابل لایتنینگ نیز استفاده کنید. انتقال فایل با این اپ سریع است و این موضوع به سرعت اینترنت شما متکی نیست.

همچنین پس از انتقال فایل‌ها به آیفون یا آیپد، لازم نیست برای بازکردن فرمت‌های فایل مختلف به زحمت بیفتید؛ زیرا اپلیکیشن Documents فایل‌منیجر قدرتمندی است که می‌تواند به‌طور مستقیم همه فرمت‌های پرکاربرد را در آیفون باز کند. برای آشنایی با روش استفاده از این اپ، مراحلی را دنبال کنید که در‌ادامه آمده است.

انتقال فایل بین آیفون و کامپیوتر با اپ Documents

در آیفون، برنامه Document را از اپ استور دانلود کنید. مطمئن شوید که آیفون و کامپیوتر شخصی شما از یک شبکه Wi-Fi استفاده می‌کنند. برنامه Documents را باز کنید و در تب My Files (اولین تب در قسمت پایین و سمت چپ) روی آیکون + در گوشه پایینی سمت راست ضربه بزنید و Connect to computer را انتخاب کنید.

انتقال بی سیم اطلاعات بین آیفون و کامپیوتر-۲

در مرورگر کامپیوتر شخصی خود به docstransfer.com بروید. درادامه، از شما خواسته می‌شود کدی را وارد کنید که در آیفونتان نشان داده می‌شود. کد را وارد کنید تا آیفون و کامپیوتر شخصی شما متصل شوند. همچنین، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Sign in with QR code در آیفون و انتخاب گزینه‌ی Show QR-code to Scan در مرورگر به‌جای وارد‌کردن کد با اسکن کد QR دستگاه‌ها را به‌هم متصل کنید.

انتقال بی سیم اطلاعات بین آیفون و کامپیوتر

پس از برقراری اتصال محلی، می‌توانید تمام عکس‌ها و ویدئوهای موجود در آیفونتان و اطلاعاتی که در آیفونتان در اپ Documents ذخیره کرده‌اید یا برای انتقال آن‌ها را به‌کمک گزینه‌ی Save to files در بخش اشتراک‌گذاری آیفون در این اپ ذخیره کرده‌اید، مشاهده کنید.

انتقال بی سیم اطلاعات بین آیفون و کامپیوتر با اپ documents

بلافاصله پس از انتقال فایل به این اپ، آن را در صفحه‌ی مرورگر کامپیوترتان مشاهده خواهید کرد.

انتقال بی‌سیم اطلاعات بین آیفون و کامپیوتر با اپ documents

همچنین، دسترسی به فایل‌های دانلودشده با سافاری یا ذخیره‌شده در آیفون ازطریق فلدر Files در این اپ امکان‌پذیر است. برای انتقال فایل از کامپیوتر به آیفون ازطریق Documents می‌توانید از گزینه‌ی Upload files در گوشه‌ی بالایی سمت راست صفحه وب‌سایت استفاده کنید یا فایل‌ها را از مکان مدنظر به داخل یکی از پوشه‌های Documents بکشید و رها کنید.

انتقال بی سیم اطلاعات بین آیفون و کامپیوتر-۳

انتقال بی‌سیم فایل بین آیفون و مک با ایردراپ

کاربران اپل می‌توانند از AirDrop برای ارسال عکس‌ها، اسناد، مکان‌ها، وب‌سایت‌ها و… به دیگر دستگاه‌های اپلی دلخواهشان استفاده کنند. ایردراپ سریع‌ترین و ساده‌ترین راه انتقال بی‌سیم فایل‌ها از دستگاه اپل به دستگاهی دیگر است که از ترکیب وای‌فای و بلوتوث برای ایجاد ارتباط بی‌سیم بین دو دستگاه استفاده می‌‌کند.

شما می‌توانید از این اتصال برای انتقال سریع فایل‌ها استفاده کنید. هر فایلی که با این روش انتقال می‌دهید، کاملاً رمزگذاری شده است؛ بنابراین، اگر مراقب حفظ حریم خصوصی خود باشید؛ حتی زمانی که از ایردراپ در یک شبکه عمومی استفاده می‌کنید، نباید نگران دسترسی شخص دیگری به فایل‌هایتان باشید.

به‌کمک ایردراپ می‌توانید برای هر کسی که در محدوده‌ی Wi-Fi و بلوتوثتان قرار دارد، فایل‌ها را ارسال کنید. در‌ادامه، نحوه ایردراپ‌کردن فایل‌ها از مک و آیفون را توضیح خواهیم داد.

نحوه فعال‌کردن ایردراپ در مک

ایردراپ با هر دستگاه مکی که از سال ۲۰۱۲ به‌بعد روانه‌ی بازار شده است (به‌استثنای Mac Pro 2012) تا زمانی که سیستم‌عامل OS X Yosemite یا جدیدتر را اجرا کند، سازگار است. برای بررسی این جزئیات مک خود، منو اپل را در بالا سمت چپ باز و About This Mac را انتخاب کنید. اگر مک شما سازگار بود، مراحل زیر را دنبال کنید تا با نحوه ایردراپ‌کردن فایل‌ها بین مک و آیفون یا سایر دستگاه‌های اپل آشنا شوید.

ابتدا مطمئن شوید که وای‌فای و بلوتوث در هر دو دستگاهی که می‌خواهید اطلاعات را بینشان منتقل کنید، روشن است. Control Center را از سمت راست بالای نوار منو باز و سپس برای فعال‌کردن Wi-Fi و Bluetooth کلیک کنید. به اتصال به یک شبکه Wi-Fi نیازی ندارید، فقط باید آن را روشن کنید.

نحوه روشن کردن ایردراپ در مک-۱

اکنون باید مطمئن شوید که مک شما برای هر کسی که می‌خواهد فایل‌های AirDrop را مشاهده کند، مشاهده‌شدنی است. برای انجام این کار، یک پنجره Finder جدید باز و پوشه‌ی AirDrop را از نوار کناری انتخاب کنید. اگر نمی‌توانید این پوشه را پیدا کنید، به‌جای آن Go > AirDrop را از نوار منو انتخاب کنید.

در پایین پنجره AirDrop، روی عبارت :Allow me to be discovered by کلیک کنید تا منو کشویی باز شود. سپس گزینه‌ی Contacts Only یا Everyone را انتخاب کنید تا ایردراپ برای مک فعال شود. توجه کنید که حتی اگر گزینه‌ی Everyone را انتخاب کنید، هیچ‌کس نمی‌تواند بدون اجازه شما فایلی را به مک منتقل کند.

نحوه روشن کردن ایردراپ در مک-۲

نحوه ایردراپ‌کردن از آیفون به مک

اگر می‌خواهید از آیفون به مک ایردراپ کنید، در آیفونتان محتوایی را باز کنید که قصد دارید منتقلش کنید. سپس، منو Share را انتخاب کنید و روی نماد AirDrop ضربه بزنید. سپس آیکون مکی را انتخاب کنید که می‌خواهید لینک وب را به آن ارسال کنید.

نحوه ایردراپ کردن از آیفون به مک

مک گیرنده پیامی را نشان می‌دهد که برای دریافت فایل باید آن را بپذیرید؛ پس گزینه‌ی Accept را انتخاب کنید . پس از ضربه‌زدن روی Accept، لینک وب به مرورگر وب پیش‌فرض مک منتقل و باز می‌شود. اگر می‌خواهید ایردراپ را از آیفون به مکی انجام دهید که هر دو به یک اپل آی‌دی متصل هستند، گزینه‌ی Accept یا Decline را نخواهید دید و بلافاصله فرایند انتقال اتفاق می‌افتد.

نحوه‌ی ایردراپ‌کردن از مک به آیفون

روی فایلی که می‌خواهید به‌اشتراک بگذارید، کلیک‌راست کنید. در منو ظاهرشده، نشانگر ماوس را روی Share نگه دارید و روی AirDrop کلیک کنید.

نحوه ایردراپ کردن از مک به آیفون

برای ارسال فایل، آیفون گیرنده را از فهرست انتخاب و سپس روی Done کلیک کنید.

انتقال فایل آیفون به کامپیوتر با کابل

زمانی که کابل لایتنینگ دردسترس است، برای انتقال فایل‌های حجیم بین آیفون و کامپیوتر اتصال سیمی روش مناسب‌تری به‌نظر می‌آید. برنامه‌های زیادی برای انتقال سیمی فایل‌ها بین آیفون و کامپیوتر وجود دارند که iTunes از همه‌ی آن‌ها معروف‌تر است. درکنار آیتونز اپ‌هایی مانند 3utools و iMazing نیز هستند که شاید امکانات بیشتر و رابط کاربری روان‌تری از آیتونز داشته باشند و کاربر کار با آن‌ها را ترجیح بدهد.

کار با تمام این اپ‌ها تقریباً شبیه به آیتونز است؛ بنابراین، اگر روش انتقال داده با آیتونز را بدانید، به‌راحتی می‌توانید از سایر اپ‌ها نیز استفاده کنید. پیش از شروع بد نیست بدانید که پس از اتصال کابلی آیفون به کامپیوتر، می‌توانید بدون نیاز به آیتونز یا هر اپ دیگری از My Computer به عکس‌ها و فیلم‌های موجود در آیفون دسترسی داشته باشید. آیفون را با کابل به کامپیوتر متصل کنید. درادامه، اپ آیتونز را باز و روی آیکون کوچک گوشی کلیک کنید تا دستگاهتان را نمایش دهد.

انتقاب فایل با آیتونز-۱

سپس در نوار کناری سمت چپ، روی File Sharing کلیک کنید. در پنجره‌ی سمت راست آیتونز، تمام برنامه‌های سازگاری را مشاهده خواهید کرد که قابلیت اشتراک فایل با آیتونز را دارند. اگر در این بخش اشتراک‌گذاری فایل برنامه‌ای را مشاهده نمی‌کنید، پس دستگاه شما هیچ برنامه‌ی اشتراک‌گذاری فایلی ندارد. در این صورت، توصیه می‌کنیم با نصب برنامه‌ی Documents که در بخش اول این مقاله به آن اشاره کردیم، به استفاده از آیتونز ادامه دهید.

انتقاب فایل با آیتونز-۲

در بخش File Sharing، روی هر اپی که کلیک کنید، می‌توانید فایل‌های موجود در آن را ببینید و سپس آن را به کامپیوترتان انتقال دهید. همچنین برای انتقال اطلاعات از کامپیوتر به آیفون، می‌توانید فایل مدنظر را به یکی از اپ‌های موجود در بخش File Sharing بکشید و رها کنید.

برای انتقال اطلاعات یا فایل‌ها از آیفون به کامپیوتر، در آیفون فایل دلخواهتان را باز کنید و روی آیکون Share ضربه بزنید و گزینه‌ی Save to files را انتخاب کنید. سپس از بخش On my iPhone یکی از پوشه‌هایی را انتخاب کنید که اپ آن را در بخش File Sharing در آیتونز دیده بودید و برای ذخیره‌ی فایل در آن پوشه، روی Save در بخش بالایی سمت راست ضربه بزنید.

انتقاب فایل با آیتونز-۳

اکنون اگر به آیتونز بروید و اپی که فایل را در آن ذخیره کرده‌اید، باز کنید (در مثال ما IMG_2120 در اپ Documents ذخیره شد)، می‌توانید فایل را ببینید و به کامپیوتر انتقال دهید.

انتقال فایل با آیتونز-۴

برای ذخیره‌ی تصویر روی سیستم ،می‌توانید آن را انتخاب و روی Save در گوشه‌ی پایینی سمت راست کلیک کنید یا به‌راحتی تصویر را داخل پوشه‌ی مدنظر در سیستمتان بکشید و رها کنید.

اشتراک‌گذاری:

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

192-192-263-min
خواندنی
ساها در جمع ۵ ایرلاین برتر کشور با کمترین تاخیر در پروازها
بازدید رئیس پلیس راهور فراجا از محدوده نقاط حادثه خیز در غرب استان تهران و هماهنگی با سازمان راهداری جهت رفع آن نقاط
پلیس راهور با مردم و در کنار مردم برای امنیت بیشتر
بازدید رئیس پلیس راهورفراجا از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران /لزوم تقلیل سن معافیت معاینه فنی خودرو به ۲ سال
بازدید رییس پلیس راهور فراجا از محورهای شرق استان تهران
بهترین گوشی‌های سری ردمی شیائومی برای خرید در زمستان 1402
مزایا و معایب گوشی‌های هوشمند شیائومی
تاکید بر نقش چشمگیر تبلیغات در رشد صنایع فرهنگی و خلاق
بهترین گوشی‌های هوشمند اقتصادی سامسونگ در پاییز 1402
تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را چطور متوجه شویم؟
راه‌اندازی مرکز نوآوری پزشکی در کشور با مشارکت همراه اول
دسته بازی کامپیوتر را چگونه به موبایل اندروید متصل کنیم؟
مدیر کل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان خراسان رضوی معرفی شد
وی پی ان VPN چیست؛ نحوه کار آن به چه صورت است؟
دیوار و شیپور ضوابط آگهی های مسکن را پذیرفتند
ترفندهای افزایش سرعت اینترنت موبایل و کامپیوتر
بهترین موزیک پلیرهای اندروید ۲۰۲۳
بهترین بازی‌ های آیفون
آغاز ثبت‌نام مقطع کاردانی و کارشناسی مرکز علمی کاربردی رجا برای ترم تحصیلی جدید
آموزش دائمی کردن خط همراه اول
حضور استارتاپ ایرانی در جیتکس مراکش
تعداد مشترکان تلفن همراه از ۱۴۸ میلیون نفر عبور کرد
چند راه ساده برای اسکرین شات در سکرت چت تلگرام
آموزش روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام
مسئولیت اجتماعی؛ نقش مردم و تکلیفِ مسئولان
کتاب «ارتباطات بین‌المللی؛ بنیان‌ها و چالش‌ها» منتشر شد
بستن تبلیغات پیامکی همراه اول و ایرانسل
معرفی گوشی های اقتصادی زیر 5 میلیون تومان
15 روش برای افزایش سرعت موبایل
تشخیص گوشی آیفون تعمیر شده
۹ توصیه برای تقویت امنیت در تلگرام
ارز نیمایی ترفند سوءاستفاده گران برای انحصاری شدن عرضه و فروش موبایل
چگونه شماره مجازی بسازیم؟
ضرورت بازسازی ظرفیت‌های رسانه‌ای انقلاب
چگونه دستگاه‌های اندرویدی را روت کنیم؟
آیا برگرداندن چت ها و پیام های پاک شده تلگرام امکان‌پذیر است؟
نقل فرصتی برای شروع دوباره و هوشمندانه
مأمور رساندن شما به سرزمین ثروت انتخاب شد
کلاس هایی که برای موفقیت شرکت کردم
فکری که از من یک ثروتمند ساخت
زمان را تلف نکنید و با چیپس میوه آغاز کنید
با یاری کردن دیگران به موفقیت رسیدم
با این روش میلیونری خودساخته شدم
با استراتژی نیروی محرک ثروت را روشن کنید
فقط با رعایت یک اصل جذاب پولدار شدم
شبکه‌های اجتماعی
پربیننده‌ترین
دسته‌بندی‌ها
تبلیغات متنی
پیشنهاد سردبیر