تولید خودروهایی که راه می‌روند

مجله فناوری تلفن همراه – به گزارش اینترستینگ اینجینیرینگ، هیوندایی قصد دارد ظرف 5 سال آینده 20 میلیون دلار در زمینه توسعه استودیوی افق جدید سرمایه گذاری کند تا در نهایت خودرویی بسازد که توانایی راه رفتن نیز داشته باشد. انتظار می رود 50 نفر در این مرکز جدید مشغول به کار شوند.

هیوندایی در بیانیه ای مطبوعاتی تصریح کرده که این مرکز در پردیس نوآوری دانشگاه ایالتی مونتانا در بوزمن قرار خواهد گرفت و “واحدی متمرکز بر توسعه وسایل نقلیه حرکتی” خواهد بود.

هیوندای توضیح داده که کارکنان تأسیسات مونتانا به مساحت 15000 فوت مربع، با ساخت خودروی خودران هیوندای TIGER و خودروی راه رونده Elevate شروع به کار خواهند کرد.

هیوندای اولین بار در سال 2019 از خودروی مفهومی Elevate رونمایی کرد و یک وسیله نقلیه تمام زمینی را به نمایش گذاشت که عملاً غیرقابل توقف است زیرا می تواند روی چرخ های خود حرکت کند و همچنین در زمین های ناهموار راه برود.

خودروی مفهومی مذکور دارای چهار چرخ الکتریکی است که هر یک روی یک پایه رباتیک با چندین مفصل نصب شده اند تا در نقاط مختلف خم شوند و بچرخند. این طراحی به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا خود را از روی موانع بلند کند و همچنین از روی لبه های برآمده پایین بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا