مسیر ثروتمندی را با روش های نوین شناختم

ترمه ابریشم اصل

ترمه ابریشم اصل یک نوع از نقوش سنتی بسیار قدیمی است. نقش و طرح ترمه در زیبایی آن تاثیر زیادی دارد، طرح های ترمه را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد، ترمه ساده و همچنین ترمه قابدار. ترمه ساده، همان ترمه های است که پر از طرح های ترنج و بته جقه هستند و با همان ترکیب در بافت تکرار می شوند. ترمه قابدار حاشیه ای مانند قالیچه دارد و‌ در وسط کار نقشی کشیده شده و دور کار قاب و حاشیه دارد. این روزها طرح های حاشیه دار بیشتر خرید و فروش می شوند، این طرح ها حداقل دارای 4 رنگ بوده و بعضا تا 16رنگ هم در بازار به فروش می رسد.

مسیر ثروتمندی را با روش های نوین شناختم

ترمه ابریشمی یزد

ترمه ابریشمی یزد از انواع محصولات صادراتی محبوب می باشد که باعث ارز آوری در کشور شده است.

مراکز خرید زیادی به عرضه انواع پارچه ترمه ابریشمی می پردازند که از آن برای دوخت لوازم زیادی استفاده می شود. از مهمترین مشخصات ترمه ابریشمی یزد می توان به این اشاره کرد که در انواع نقوش و رنگ بندی ها بافته شده است. این پارچه دارای بافت عالی و تراکم زیادی می باشد، و از دسته مقاوم ترین انواع پارچه محسوب می شود. پارچه ترمه در انواع نقوش زیادی بافته شده است.

مسیر ثروتمندی را با روش های نوین شناختم

ترمه ابراهیمی یزد

در ترمه ابراهیمی یزد نقوش بسیار زیبا و ظریف بافته شده است و این ترمه از دیرباز مهد زیبایی و هنر ایرانی بوده است که توانسته افراد زیادی را جذب کند. هنر بافندگی سال ها است که در کشور ما رواج بسیار داشته است؛ یکی از پارچه های پر نقش و نگار ایرانی که گذشته طولانی دارد، ترمه می باشد. بعضی از مردم بر این باورند که گذشته این پارچه به دوره صفویه بر می گردد. شهر یزد خاستگاه این هنر است، زیرا در گذشته زرتشتیان در این شهر زندگی می کردند. ترمه پارچه ای است که از الیاف بسیار ظریف بافته شده است؛ این محصول در گذشته پارچه ای مهم بود که افراد خاص و ثروتمند آن را به تن می کردند.

مسیر ثروتمندی را با روش های نوین شناختم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا