معنی نام سامسونگ چیست؟

مجله فناوری تلفن همراه – در کلام تکنولوژی، نام بزرگ‌تر از سامسونگ زیاد نیست. این شرکت غول پیکر همه چیز را از گوشی‌های هوشمند گرفته تا یخچال را می‌سازد. شما می‌توانید مقاله راهنمای خرید گوشی های سامسونگ را نیز بخوانید. سامسونگ به موفقیت‌های زیادی دست یافته است و طرفداران زیادی در سراسر جهان حتی کشور خودمان دارد.

معنی نام سامسونگ از کجا آمده است و آیا معنی خاصی دارد؟ با ما همراه باشید.

منشاء سامسونگ

سامسونگی که امروز می شناسیم کاملاً با شرکت اصلی متفاوت است. این شرکت در سال 1938 توسط لی بیونگ چول در کره آغاز شد. سامسونگ یک شرکت تجاری کوچک و یک فروشگاه مواد غذایی بود که تنها حدود 40 کارمند داشت.

تا دهه 1960 بود که سامسونگ وارد صنعت الکترونیک شد. چندین بخش الکترونیکی نیز تشکیل شد، از جمله Samsung Electronics، چیزی که امروزه بیشتر مردم وقتی در مورد سامسونگ صحبت می‌کنند در نظر دارند.

معنی نام سامسونگ چیست؟


سامسونگ تا سال 1992 به بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه‌های حافظه در جهان تبدیل شد. ده سال بعد، این شرکت بزرگ‌ترین تولیدکننده نمایشگرهای کریستال مایع در جهان بود. در سال 2012، سامسونگ با پشت سر گذاشتن نوکیا به بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه در جهان تبدیل شد.

بخش Samsung Electronics حدود 70 درصد از کل درآمد سامسونگ را تشکیل می‌دهد. از سال 2019، این شرکت دومین شرکت بزرگ فناوری در جهان از نظر درآمد بود. گوشی‌های هوشمند سامسونگ تا آوریل 2022 نزدیک به 23 درصد از فروش جهانی گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده‌اند. این اعداد، آن‌ها را در رتبه اول قرار می‌دهد.

معنی نام سامسونگ

نام سامسونگ که توسط بنیان‌گذار آن، لی بیونگ چول انتخاب شد، به معنای “سه ستاره” است. طبق سوابق رسمی سامسونگ، چشم‌انداز او این بود که این شرکت “مثل ستاره‌های آسمان قدرتمند و جاودانه” باشد.

این سه ستاره در لوگوی اصلی و بعدی شرکت حضور داشتند تا اینکه سامسونگ در سال 1993 لوگویی را که امروز می‌شناسیم معرفی کرد.

معنی نام سامسونگ چیست؟


به‌عنوان شرکتی که بیش از 80 سال قدمت دارد و در بسیاری از زمینه‌ها، صنعت فن‌آوری را رهبری می‌کند، به نظر می‌رسد سامسونگ به هدف بنیان‌گذار خود مبنی بر قدرتمند و همیشگی بودن، دست یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا